8. klasside keelereis avardas silmaringi

20.-27. aprillil leidis aset Rocca Al Mare koolis juba traditsiooniks kujunenud 8. klassi õpilaste keelereis Inglismaale. Vodja koolist võtsid reisist osa kaks õpilast, keda saatis inglise keele õpetaja Eliise Peelo.

Laupäeval, 20. aprilli õhtul jõudis kokku pea 60-liikmeline reisiseltskond Lõuna-Inglismaal asuvasse mereäärsesse suvituslinna Brightonisse. Õpilased pandi paarides taksode peale, mis viisid nad varasemalt kokku lepitud vahetusperede juurde. Vodja kooli õpilased veetsid pea nädal aega Brightoni linna ääres mäenõlval ja keset rohelust üksinda elava Kareni juures.

Pühapäeval sõitsime tuntud ülikoolilinna Cambridge’i, kus jalutasime mööda linna olulisemaid tänavaid ja kuulasime reisijuhi lugusid linna ajaloost ning põnevamatest seikadest. Järgnevatel päevadel olid päeva esimeses pooles õpilastel inglise keele tunnid, pärastlõunad sisustati erinevate tegevustega, sh Brightoni jalgsiretk, paadisõit, bowling, aardejaht ja palju muud põnevat. Kolmapäeva veetsime aga pealinnas Londonis.

Üheks põnevamaks kogemuseks Londonis oli kuningliku Buckinghami palee vahtkonna vahetuse nägemine, mis toimub talvisel perioodil ülepäeviti. Kuigi seda oli vaatama kogunenud sadu inimesi, saime tänu oskuslikule reisijuhile olulise tähtsusega traditsiooni näha ilma probleemideta.

Kokkuvõttes jäid mõlemad reisil osalenud Vodja kooli kaheksandikud kogemusega rahule: silmaringi avardasid nii uued kulinaarsed kogemused, kultuurilised erinevused kui ka näiteks võõras riigis iseseisvalt ühistranspordiga liikumisega hakkama saamine.

Keelereis arendas õpilaste inglise keele oskust, iseseisvust ning sotsiaalseid ja emotsionaalseid oskusi. Lisaks usun, et Cambridge’i ülikoolilinna külastus innustas nii mõndagi ka ise ühel päeval just sealsesse ülikooli kandideerima.

Suur tänu keelereisi korraldajatele!

Inglise keele õpetaja Eliise Peelo

Vaata pilte galeriis

Mõned faktid:

• Ühendkuningriik hõlmab Suurbritanniat (kuningriigi maismaaosa) ja Põhja-Iirimaad. Suurbritannia elanike arv on umbes 67 miljonit: Inglismaal elab u 55 miljonit inimest, Šotimaal u 5.4 miljonit ning Walesis ligi 3.1 miljonit. Koos Põhja-Iirimaa 1.9 miljoni elanikuga on seega Ühendkuningriigi (The United Kingdom) rahvaarv kokku umbes 68 miljonit.
  • Pealinnas Londonis elab 9 miljonit elanikku, mis teeb sellest Lääne-Euroopa suurima rahvaarvuga linna.
  • Londonit ümbritsev ja osaliselt läbiv M25 nime kandev ringtee on maailmas pikkuselt teine ringtee: pea 200 kilomeetril viivad mõlemasse suunda kolm kuni kuus sõidurada. Londoni Heathrow lennujaamast mööduvat teelõiku võib ühe päeva jooksul läbida ligi 196 000 sõidukit.