Sparta polise rikas naine

Tere, mina olen Cassandra ja ma olen rikas Sparta naine. Ma olen 36-aastane ja ma olen abielus 60-aastase Santosega, kes on vanemate nõukogu liige ja meil on kaks last. Poeg Xander on 17-aastane, tema elab ja õpib erilises koolis, ja 10-aastane tütar Saina kasvab kodus meie juures. Ma elan Sparta polises Peloponnesose poolsaarel. Ma elan 2-korruselises tellistest majas, millel on suur siseõu, altar ja kaev. Kauneim tuba majas on külalistetuba, kus mehed peavad pidusöömasid. Alumisel korrusel on veel pesuruum käimlaga, köök ja laoruumid. Ülemine korrus on naiste päralt, kus tehakse käsitööd ja magatakse. Kuna ma olen rikas, siis on mul orjad ja ma tegelen igapäevaselt nende jälgimisega, aga ma õpetan ka oma tütart, sest tüdrukud koolis ei käi. Vahel ma laulan, tantsin ja teen käsitööd. Mulle meeldib väga siseõues jalutada, peakohal päikesevari, peas sall või õlgkübar. Kannan alati värvilist tikanditega kitooni, mis ulatub kandadeni ja selle peal kangast peplost. Olen alati soengusse sätitud, lõhnastatud ja kannan kullast või elevandiluust ehteid. Süüa meeldib mulle hästi. Hommikuti alustan leivaga, mille kastan veini sisse. Lõunaks teevad orjad tavaliselt mereande ja puuvilju. Õhtusöögid on eriti rikkalikud: eelroaks on vahel eksootilised road ja vahel rohutirtsud, pearoaks on tavaliselt mõni kütitud hirv või metssiga. Joome veini, naudime oliive ja paksu odraputru. Õigusi mul eriti pole, peale orjade jälgimise, aga kohustus on olla truu ja kasvatada tütart. Kahju, et ma olümpiamängudele ei saa, sest olen abielus.

Joonistas ja kirjutas Patricia.