Esimene september Roostiku koolis

1.septembril pidas Roostiku koolipere kooli algust koolihoovis.

Roostiku kooli 1.september oli plaanitud siis nii, et koolipere tuli kooliõuele ja hakkasid kaarte tegema. Iga laps tegi ühe Roostiku kooli kaardi. Aabitsa jagamise alguseks tuli Roostiku õuele mootorrattaga Rocca al Mare Kooli direktriss. 6. talve lapsed esitasid väikese kõne, kus nad soovisid 1.talvele soove kooli alguseks ja edaspidiseks. No muidugi tuli meie kooli ka uus talv. 1.talve lapsed said kõik endale aabitsa ja 6. talve tehtud käevõru. 6. talve lapsed andsid igale uuele väikestele 1.talve lapsele ise käevõru või õigemini panid selle käe ümber. Roostiku koolis on kombeks igal aastal anda kõigile õpilastele šokolaad. Nii hakati siis lapsi ükshaaval kustuma. Oli aeg, kus kõik said süüa torti. Torte oli kolm, kõik erinevad. Joogiks oli ka kaks potitäit marjamorssi. Puude all olid ka mõned moosipurgid ja iga laps sai ühe moosi. Niimoodi lõppeski aktus ja kõik läksid kodudesse oma šokolaadi ja moosi maiustama.

Kristiin Kaubi

19/10/2020

Pilte klõpsas Rocca al Mare Kooli vilistlane Raido Vint. Aitäh!