Loodusklass põllul

Käisime põllul uurimas, kuidas kartuli- ja porgandivõtt käib. Nägime võimsaid masinaid, kuulsime pajatusi põllutööst. Saime näpud mulda pista ja värsket saaki koguda. Peale põllul müttamist maitses frikadellisupp imehea. Ja muidugi tormasime ka jahimehe mänguplatsile. Oli mõnus päev maal. Aitäh, Elise ja Hugo pere!  Bussis kõlas mõte, kas saaksime minna kuhugi lehmi lüpsma. Kes teab, palun andke teada.

Roostiku kool kartulipõllul

1. septembril aastal 2021 rändasid Roostiku kooli lapsed külas Hugo ja Elise vanavanemate põllul Harju-Risti maadel.

Kui kohale jõudsime, siis jutustas Hugo ja Elise vanaisa selle koha ajaloost ja tegevustest. Rändasime kartulipõllult porgandipõllule. Uurisime kambaga, kuidas kartuli ja porgandivõtt käib. Kuulsime jutte põllutööst. Saime isegi saaki koguda.

Seejärel me rändasime bussiga Villersi talu lattu, kus lamas mägedeviisi kartuli kuhje. Meile pajatati Villersi punastest kartulites, mida me põllul olime just korjanud. Pärast seda rändasime kambaga Hugo ja Elise vanaema juurde frikadellisuppi sööma, mis maitses võrratult. Siis suundusime bussiga koju ja kõik lõppes hästi.

Uudise kirjutas Rasmus.