Vodja uudised

VODJA KOOLI KLASSIÕPETAJA 2017 ON ÕPETAJA MARIKA TOOTS

MARIKA – sportlik; hea hommikuringi juht; nõudlik; lahe; armas; tõsine; tore; abivalmis; vahepeal kuri, kuid muidu tore; korralik; lahke; hea õpetaja; unistaja; nii hea õpetaja; korranõudja; range; õiglane; sõbralik; heasüdamlik; vahel karm, kuid õiglane.

Sitke. Õpetajatöös põhjalik ja järjekindel. Võimeline sõna otseses mõttes iga lapse vajaduste ja eripäradega arvestama. Laste initsiatiivi toetaja, nende huvidega arvestaja. Sõna otseses mõttes KLASSI JUHATAJA, kes on ühistesse tegemistesse haaranud ka laste pered. Väga hea läbirääkija ja olukordade lahendaja. Tervisliku eluviisi eeskuju nii lastele kui kolleegidele. Tervislikust toidust ja eluviisist lugupidav. Vastuvõtlik uuele – igahommikused jooksuringid õues, koolipäeva sissejuhatavad vaikuseminutid, ettevõtluse õpetamine jne.

Aitäh Sulle!

Sinu koolipere

5. oktoober 2017

MUUSIKAPÄEVA e-VIKTORIIN

2017.aasta muusikapäeva e-viktoriinis osales tänavu kokku 1610 Klassikaraadio kuulajat. See on osalejate rekord. Menukas oli viktoriin koolides. Klassid nuputasid koos ning saatsid koos ühe töö. Seega on tegelik osalejate arv veel suurem.

Meie koolist võitsid auhinna Marta Laas 8.klassist ja õpetaja Ulvi Tamm.

Palju õnne!

Õpetajate päeva puhul on imearmas tuua Teieni hea uudis.

Kolmapäev, 05.10.2016

Järvamaa aasta õpetaja on Triin Toome-Hosman, kes töötab Türi ühisgümnaasiumis ja Vodja koolis emakeele ja kirjanduse õpetajana.
Tema kohta koostatud iseloomustused kirjeldavad õpilased teda kui toredat ja abivalmis õpetajat, kes on ka suurepärane uurimustöö juhendaja. “Erinevaid metoodilisi võtteid ja õppevorme kasutades, õpilasi teatrisse ja muuseumi viies, õpilastega tundides kooli ajalehte tehes, armastatud kirjanikke külla kutsudes, õpilasi tuntud keele- või kirjandusteadlaste loengule kaasa võttes, kooli luulenädalat või emakeelepäeva korraldades on Triinul vaid üks eesmärk – et õppimine oleks huvitav ja õhin ei kaoks! Triin märkab õpilasi, keda suunata keele – või kirjanduslast uurimistööd kirjutama, olümpiaadil osalema või luuletusi lugema – kirjutama,” seisab iseloomustuses.
Eelmisel õppeaastal jõudis tema juhendatud uurimistöö „TÜG õpilaste eesnimemood“ vabariiklikku vooru ja teenis Järvamaa kodu-uurimiskonverentsil eripreemia. Kodu-uurimiskonverentsi peapreemia määrati aga teisele Toome-Hosmani juhendatud tööle „A.H. Tammsaare kui isa – „Kirjad tütrele“ sõnum“. Edukalt esinesid tema õpilased ka olümpiaadidel ja õpilasvõistlustel: emakeeles 3. koht, õigekirjakonkursil 1. ja 3.koht.
Isiklikest saavutustest tõid esitajad välja väga head tulemused Kalju Lepiku luulevõistlusel 2014. ja 2015. aastal, samuti üleriigilisel Koidula luulekonkursil. “Nii oligi päris loogiline, et meie kooli luulehuvilised õpilased koondusid just tema ümber ja sündiski TÜG luulering Ehe,” märgivad esitajad.
Eelmisel aastal osalesid õpilased K. Lepiku luulevõistlusel, B. Alveri luulepäevadel „Tähetund“, luulekonkursil „Koidulauliku valgel“, Tammsaare võistulugemisel ja vendade Liivide loomingule pühendatud koolinoorte etlusvõistlusel. Lisaks tublidele tulemustele ja väärikale kooli ja maakonna esindamisele saadi hindamatuid kogemusi ja palju positiivseid emotsioone.
Kolleegid hindavad väga kõrgelt tema uusi ja huvitavaid ideid – on need siis tähtpäevadeks kirjutatud üllatussalmid või õpetajate esinemiseks loodud räpp-laul. Ta on pühendunud, loov, andekas ja märkab inimesi ning maailma enda ümber.

Neljapäeval, 26.11.2015 Tallinnasse teatrisse ja muuseumisse

26. novembril on meil kogu kooliperega plaaneeritud Tallinna päev järgmiselt:

Koolipäeva alustame ikka 8.30. Enne väljasõitu (teise tunni ajal) sööme koolis kõhud korralikult sooja toitu täis ning võtame koolist ühiselt toekad moonakotid kaasa. Start Vodjalt kell 10.00.

Kell 12-13 vaatame Rahvusooperis Estonia etendust „Väike prints Hamlet“. Peale etendust läheme Lennusadamasse, ka seal jätkub tegevust ja vaatamist igas vanuses lastele ja täiskasvanutele, sh interaktiivne näitus „Võidujooks maailma lõppu“.

Tagasisõitu koju alustame kl 16.00.

Reedel, 27.11.2015 on Vodjal RaM Kooli 3c klass loodusklassis

Kolmandikud jõuavad Vodjale ~11. Tegutseme hobustega, teeme kepphobuseid ja tegeleme lastejoogaga. Sinna vahele mahub veel lõunasöök ja ehk miskit muud põnevatki. Tagasisõitu alustavad ~14.30.

Õpetaja Triin ja Liisbet Inger 10. oktoobril toimus Aruküla mõisas XIII Kalju Lepiku luulevõistlus.

Üritus on omanäoline seepärast, et osalejatelt oodatakse ainult enda loodud luule esitamist. Žüriisse kuulus sel aastal erikülalisena Maria Lee Liivak, kes luges publikule oma loomingut luulekogust „Stereomeetria“.
Meie kooli ja kodumaakonda esindasid 8. klassi õpilane Liisbet Inger Saatmann ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome-Hosman. Põhikooli vanuserühma kolme osaleja seas jagati Liisbetile teine preemia. Hinnalisemaks preemiaks oli aga oma luuletuste esitamine, suur hulk esinemisjulgust ja väärt kuulamiskogemus.
Gümnaasiumi vanuserühmas oli 17 võistlejat ja täiskasvanute seas kolm. Vodja kooli eesti keele ja