Armin-Ott Talpas on saavutanud oma pikal ja sihikindlal sporditeel väärika tulemuse!

Rocca al Mare Kooli õpilane tuli Eesti Meistriks judos.
Laupäeval 12.03.2022 toimus Sõle Spordikeskuses Eesti Meistrivõistlused Judos B-vanuseklassile. Eesti Meistriks kuni 60kg kaaluvate poiste seas tuli Rocca al Mare Kooli 8C klassi õpilane Armin-Ott Talpas.
Armin-Ott on judoga tegelenud kogu oma elu, alustades esimesi treeninguid juba 2 aasta vanuselt. Hetkel treenib Armin Barra Spordiklubi koosseisus treener Tevol Tamme juhendamisel.

Judo on iidne Jaapani võistluskunst ning täna on judo maailma levinuim kahevõitlusala, mida harrastab ligi 30 miljonit inimest. Eestis tegutseb hetkel 40 judoklubi ning igapäevaselt tegeleb judoga umbes 6000 noort ja täiskasvanut. Alates 1964. aastast kuulub judo olümpiamängude programmi. Eesti judokatest on olümpial medalid võitnud Indrek Pertelson ja Aleksei Budõlin.