Egert Pihlak on Eesti meister motokrossis

Postitatud:

Meie kooli 9. B klassi õpilane, Egert Pihlak, on 2016. a Eesti meister motokrossis 85 cm3 mootorratastel sõitjate seas.
26.novembril 2016 Rock Cafes toimunud Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pidulikul galaõhtul anti talle üle sellekohane diplom.
Egert Pihlak alustas motkrossidel võistlemisega juba 5 aastaselt, see on minimaalne lubatav vanus võistlustel osalemiseks. Seega on tal omandatud juba kümne aasta jagu tegevsportlase kogemusi. Riiulisse on kogunenud palju karikaid ja suuremal hulgal erinevaid medaleid ja diplomeid. Tuleval hooajal alustab Egert aga juunioride masinaklassis 125 cm³.
Möödunud hooaja tugevamad sõidud said tehtud Saksamaal, Saksa lahtistel meistrivõistlustel (ADAC), kus Egert tegi kaasa neli etappi kuuest ning saavutas kokkuvõttes 100 tugeva konkurendi seas 10. koha.
Egert Pihlak on motoklubi Motoextreme liige, tema treeneriks on Andres Krestinov. Käesolevaks 2017. aastaks on kõrged eesmärgid seatud: lisaks 9. klassi edukale lõpetamisele ja gümnaasiumisse sisseastumisele soovib Egert juulikuu lõpus Lange motokeskuses (Eestis) toimuvatel juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel jõuda 125 cm³ klassis 40 tugevama sõitja hulka.