Emakeelepäeva luulevõistluse tulemused

Emakeelepäeva järelkaja kõlas lausa 27. märtsini: lõpuks ometi tehti teatavaks luulevõistluse tulemused.
RaM kooli emakeelepäeva luulekonkursile laekus mitukümmend luuletust kõikidest kooliastmetest ja ka õpetajatelt. Luuletati paljudel teemadel: koolist, kodust ja perekonnast, sõprusest ja armastusest, mis pöörab maailma pahupidi ja ei lase rahulikult elada. Luuletati ka lahkumineku valust ja looduse ilust.

Valikut teha ei olnud lihtne, sest ühele meeldivad ploomid ja teisele hoopis kartulid või kireviljad. Žürii sai lugedes naerda, kurvastada, kulme kergitada ja ka kaasa noogutada.

Keskmisest kooliosast tunnustati sel aastal kaht osalejat:
Iris Eva Natalie Vares (6. b) – tema luuletus „Millest käib maailm koos?“ avas helgelt maailma, kus iga päev toimetatakse;
Oliver Margus (9. a) – tema näiliselt lihtne luuletus „Ookean“ peitis endas sügavamat filosoofilist mõtisklust.

Gümnaasiumiosas tunnustati sel aastal Ethel Kurelit (12. b), kelle loomingus kangastusid nii minevik kui ka praegune hetk.

Väga hea meel oli žüriil, et osalejate hulgas olid ka mõned õpetajad. Eriti kõnetas Sirje Külaviiru luuletus „Hilisõhtune heietus“, mis köitis tähelepanu vahelduva rütmi ja äratundmisrõõmuga.