Geneetika õppepäev Tartus 21. märtsil.

Eile said bioloogiahuvilised gümnasistid kätt proovida teadlase ametis. Valida sai kahe põneva töötoa vahel.
Esimeses töötoas tegeleti kriminalistikaga – õpilastele anti kolme kahtlusaluse proovid ning kaks sündmuskohalt leitud proovi ning üritati leida kahtlusaluste seast isik, kes kuriteo toime pani.
Teises töötoas said õpilased uurida iseenda DNA-d ning määrata kindlaks, kas neil on HIV retseptori (CCR5) mutatsioon, mis ei võimalda nakatuda HI-viiruse R5 tüvega.
Töötubades õpiti pipeteerimist ning laboratoorsetes töödes kõige enam kasutatavaid meetodeid – polümeraasi ahelreaktsiooni ning geel-elektroforeesi. Lisaks praktilisele töötoale andsid tudengid töötoas vastaval teemal lühiloengu kas tänapäeval kasutatavatest kriminalistika meetoditest või HI-viiruse levikust ja statistikast Eestis.
Aitäh juhendajatele ja kiitus meie gümnasistidele!