Ideekonkurss: LAHE VAHE TUND

Vahetunnid lahedaks!
RaM kooli vanematekogu, arengufondi ning õpetajate ühise algatusena on käima lükatud ülekooliline ideekonkurss “LAHE VAHE TUND”.  Nüüd on kõikidel meie kooli õpilastel, pisematest pikemateni,  võimalik unistustel lennata lasta ja panna kirja  ideed, milline võiks nende arvates olla lahe ja aktiivne vahetund – milliseid tegevusi see hõlmaks ja missuguseid ärategemisi või abivahendeid selle teostamiseks vaja oleks. Loomulikult peab ära kuulama ja arvesse võtma ka vaiksemat puhkehetke ihkavate õpilaste soovid.
Miks selline algatus?
Ikka selleks, et vahetunnis silm puhkaks, keha hingaks, hing hõiskaks ning et nutt (loe: nutiseadmed) ei tuleks peale!
Ja ka sellepärast, et tänu aktiivsetele vahetundidele:
– võib muutuda õpikeskkond ainetundide ajal rahulikumaks,
– võib paraneda õpilaste tähelepanu- ja keskendumisvõime ainetunnis
– tõuseb õpilaste liikumisaktiivsus
– on õpilased  veel rõõmsamad ja rõõsamad.
Loodame, et nõustute eelpool väidetega, mille on meie eest juba varasemalt kirja pannud Tartu ülikooli juures tegutsev Liikumislabor: http://liikumislabor.ut.ee/aktiivne-vahetund-0.
Klassides viiakse jaanuari jooksul läbi mõttetalgud, mille tulemusena korjatakse kokku parimad vahetunni veetmise ideed, märgitakse need üles ja saadetakse korraldajatele ülevaatamiseks. Konkursi parimate ideede  valimisel on otsustusõigus taas kogu kooliperel. Võitja-ideed lähevad esitlemisele RaM kooli arengufondi poolt korraldataval heategevuslikul gurmeeõhtul 11. märtsil ja viiakse ka fondi toetusel ellu.
Gümnaasiumi õpilast on ehk pisut keeruline aktiivsest vahetunni veetmisest unistama panna, kuid kindlasti kooruvad vastavateemalisest mõttetalgust just neile eakohased soovid/unistused. Samuti on gümnasistidel avanenud siin suurepärane võimalus jääda enda klassiga kooli ajalukku hoopis näiteks oma noorematele “kolleegidele”  põnevate ja omanäoliste vahetunni veetmise võimaluste loojana. Miks mitte oma idee ka ise teostades!
Head mõttelendu ja unistamist!