Jalgpallurid panid hooajale eduka punkti!

Eelmisel nädalal lõppesid Tallinna koolinoorte meistrivõistlused jalgpallis. Kui teisipäeval 26. novembril võidutsenud põhikooli tütarlaste võistkonna suurepärane saavutus on juba kajastust leidnud, siis väga head tulemused tegid ka meie põhikooli ja gümnaasiumi noormehed, kes vastavalt kolmapäeval 27. november ja neljapäeval 28. november toimunud finaalturniiridel saavutasid mõlemad 4. kohad.

Põhikooli poiste võistkond saavutas 4. koha 45 kooli konkurentsis.
Turniiri alustati juba oktoobris alagrupiturniiriga, kus saavutasime kolme kindla võiduga esikoha ja liikusime edasi vahegruppi. Vahegrupis suutsime taaskord kõik vastased võita ja nii kindlustasime endale koha poolfinaalturniiril. Poolfinaalist finaalgruppi jõudmiseks pidime saavutama 5 võistkonna konkurentsis vähemalt 2. koha ja sellega sai meeskond hea võitluse ja tugeva pingutuse toel ka suurepäraselt hakkama. Võitsime 3 mängu järjest, kuid kaotasime seejärel 1 : 2 Pirita Majandusgümnaasiumile, millest piisas teisena edasi saamiseks. Paraku pidime selle kaotatud mängu finaalturniirile kaasa võtma, mis tagantjärele tark olles, maksis meile ka kolmanda koha ja pronksmedalid.
6 võistkonnaga finaalturniir toimus kolmapäeval 27. novembril Eesti Jalgpalliliidu Jalgpallihallis. Finaalturniiril viigistasime Tallinna Tehnikagümnaasiumi võistkonnaga, kaotasime Tallinna Reaalkooli ja Arte Gümnaasiumi meeskondadele ja võitsime Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi võistkonda.
Turniiri võitis Tallinna Reaalkool, 2. koha saavutas Arte Gümnaasium ja 3. koha Pirita Majandusgümnaasium. Meist tahapoole jäid finaalturniiril 5. lõpetanud Tehnikagümnaasium ja 6. jäänud Kuristiku Gümnaasium.

Meeskond mängis koosseisus: Sten Marten Viira, Kristofer Erik Kolk, Georg Vende, Jens Erik Nielsen, Jaagup Esta, Benjamin Haavel, Robert Sõber, Mark Robin Kaarma, Robert Põhi, Georg Keerig, Sandor Pärn, Mario Alvar Kõller, Romet Ronk, Tristan Vendelin

Gümnaasiumi meeskond alustas oma teekonda finaalturniiri suunas otse vahegrupiturniirilt. Esimene äreva momendi elasime üle kohe turniiri esimeses mängus, kui jäime Tallinna Humanitaargümnaasiumi vastu poolajaks kaotusseisu 0 : 3. Õnneks suutsime teisel poolajal mängu viigistada ja sealt alates jätkus turniir juba ülesmäge. Kindel võit Pelgulinna Gümnaasiumi üle ja viik Arte Gümnaasiumi vastu tagas meie meeskonnale koha poolfinaalgrupis. Poolfinaalis olid meie vastasteks VHK, Reaalkooli ja Lilleküla Gümnaasiumi meeskonnad. Nendeks mängudeks oli kohal ka meie liidriomadustega väravavaht Matheas Madik, kelle kindlahäälsel mängu juhtimisel saime väljakul oma mängu hästi käima ja hoidsime oma värava puutumatuna. Viigiga VHK vastu ja võitudega Lilleküla Gümnaasiumi ja Reaalkooli üle liikusime kindlalt ja hea seisuga finaalidesse, kuhu pääsesid 6 parimat kooli ja meil kaasas 2 : 0 võit Reaalkooli üle ja 0 : 0 viik tugeva Arte vastu. Finaalmängudel pidime kahjuks läbi ajama ilma Matheaseta ja oma head mängu me üles ei leidnudki ja vastastele väravaid lüüa ei suutnud. Olime ründavamaks pooleks nii GAG kui Tallinna Saksa Gümnaasiumi vastu, kuid mõlemas mängus lasime endale 1 värava lüüa ja tasuks 0 : 1 kaotused. Finaali viimase mängu pidasime selleks hetkeks vaid võite tunnistanud Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi vastu, kes liikus vääramatult turniirivõidu suunas. Viik selles mängus jätnuks meile veel 3. koha võimaluse ja võit oleks kindlustanud 3. koha. Tegime ilmselt oma selle päeva parima võitlusega mängu, viigiseisul 0 : 0 omasime teisel poolajal veel mitut head väravavõimalust ja pakkusime mõnusat närvikõdi kõigile, kes mängu jälgisid, kuid rünnakutuhinas tuli sisse ka lõpuks paar apsakat, mis karistati ka ära ja tulemuseks 0 : 2 kaotus. Tasuks tubli 4. koht, mis seekord kahjuks meeskonnale suurt rõõmu ei valmistanud, sest endale seatud ootused olid mängijatel suuremad.
Meid edestasid ja turniirivõidu saavutasid Linnamäe Vene Lütseumi noormehed, 2. koht kuulus Reaalkoolile ja 3. koht Tallinna Saksa Gümnaasiumile. Meist tahapoole 5. kohale jäi GAG ja 6. kohale Tallinna Reaalkool.

Gümnaasiumi meeskonda kuulusid: Rio Rando Kallaste, Karl Altraja, Kristjan Pelt, Karl Metsküll, Villem Reimann, Roland Erich Uriko, Matheas Madik, Markus Jonathan Mõis, Karl Stefan Lill, Hans Albert Allik, Uku-Torm Tillo, Richard Reesar, Casper Nicolas Lugtmeijer, Kaspar Padar.

Suur tänu kõigile jalgpalluritele, kes ohtralt oma aega panustasd, et kool igati väärikalat esindatud oleks!
Aitäh Teile!
Alari