Järvamaa aasta õpetajaks valiti Vodja kooli õpetaja Triin Toome-Hosman

Õetajate päeva puhul on imearmas tuua Teieni hea uudis Vodja koolist Järvamaalt.

Järvamaa aasta õpetaja on Triin Toome-Hosman, kes töötab Türi ühisgümnaasiumis ja Vodja koolis emakeele ja kirjanduse õpetajana.
Tema kohta koostatud iseloomustused kirjeldavad õpilased teda kui toredat ja abivalmis õpetajat, kes on ka suurepärane uurimustöö juhendaja. “Erinevaid metoodilisi võtteid ja õppevorme kasutades, õpilasi teatrisse ja muuseumi viies, õpilastega tundides kooli ajalehte tehes, armastatud kirjanikke külla kutsudes, õpilasi tuntud keele- või kirjandusteadlaste loengule kaasa võttes, kooli luulenädalat või emakeelepäeva korraldades on Triinul vaid üks eesmärk – et õppimine oleks huvitav ja õhin ei kaoks! Triin märkab õpilasi, keda suunata keele – või kirjanduslast uurimistööd kirjutama, olümpiaadil osalema või luuletusi lugema – kirjutama,” seisab iseloomustuses.
Eelmisel õppeaastal jõudis tema juhendatud uurimistöö „TÜG õpilaste eesnimemood“ vabariiklikku vooru ja teenis Järvamaa kodu-uurimiskonverentsil eripreemia. Kodu-uurimiskonverentsi peapreemia määrati aga teisele Toome-Hosmani juhendatud tööle „A.H. Tammsaare kui isa – „Kirjad tütrele“ sõnum“. Edukalt esinesid tema õpilased ka olümpiaadidel ja õpilasvõistlustel: emakeeles 3. koht, õigekirjakonkursil 1. ja 3.koht.
Isiklikest saavutustest tõid esitajad välja väga head tulemused Kalju Lepiku luulevõistlusel 2014. ja 2015. aastal, samuti üleriigilisel Koidula luulekonkursil. “Nii oligi päris loogiline, et meie kooli luulehuvilised õpilased koondusid just tema ümber ja sündiski TÜG luulering Ehe,” märgivad esitajad.
Eelmisel aastal osalesid õpilased K. Lepiku luulevõistlusel, B. Alveri luulepäevadel „Tähetund“, luulekonkursil „Koidulauliku valgel“, Tammsaare võistulugemisel ja vendade Liivide loomingule pühendatud koolinoorte etlusvõistlusel. Lisaks tublidele tulemustele ja väärikale kooli ja maakonna esindamisele saadi hindamatuid kogemusi ja palju positiivseid emotsioone.
Kolleegid hindavad väga kõrgelt tema uusi ja huvitavaid ideid – on need siis tähtpäevadeks kirjutatud üllatussalmid või õpetajate esinemiseks loodud räpp-laul. Ta on pühendunud, loov, andekas ja märkab inimesi ning maailma enda ümber.
untitled1