Kõnevõistluse Demosthenese Pärg võitja on Ramon Gelkov!

Postitatud:

Emakeelepäev on üle-eestiline pidupäev, mil tähtsustatakse eriliselt eesti keelt. Rocca al Mare kool on seda ilusat päeva tähistanud vanemas kooliosas juba viisteist aastat ühtemoodi: .
Ka sel aastal sai 8 gümnasisti võimaluse oma klassi kõnevõistlusel esindada. Käesoleva aasta teema oli „Igaüks meist loeb“ ning publik, kelle hulka kuulus kogu gümnaasium, 9ndad klassid ning õpetajad, sai võimaluse kuulata oma eakaaslaste mõtteid sel teemal. Kõned puudutasid paljusid mõttepunkte, alates isiklikest näidetest või vaimse tervise probleemideni kuni Ukraina küsimuste ning kogu maailmani välja.
Kõnevõistlusel tõsteti kolmanda koha väärilisena esile Rasmus Raidma 10.a esindajana, teise koha pälvis Sander Lillepea 12.b klassist ning võitjaks kuulutati 10.b klassi noormees Ramon Gelkov, kes köitis žüriid tervikliku ning mõtlema paneva ning selge sisu ja julge esitusega. Publiku lemmikkõne pidas Mia Simone Arakas 10.c klassist. Suurepäraste kõnedega esinesid ka Mirte-Liisa Kurm (11.a), Karita Murik (11.c), Alice Meigas (12.a) ning Arne Kerik (11.b).
Oma kohalolekuga väärindasid kõnevõistlust lisaks meie õpetajatele ja eelmise aasta võitjale Fred Kuivale ka Toivo Lind, Rocca al Mare kooli pikaaegne armastaud eesti keele ja kirjanduse õpetaja, ning Margo Loor, Eesti kogenuim mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitaja ning meie kooli väitluse valikaine juhendaja.
Elagu eesti keel ning südikad ja tarmukad gümnasistid!