LoTe 9 alustas esimese projektipäevaga!

Sel nädalal alustasid LoTe tegevustega 9. klassid. Teistsugune klassiruum loodusteadustes ja tehnoloogias pakkus põnevust.

Liitreaalsus.
Liitreaalsuse töötoas said õpilased määrata aineklasse ja anda sooladele nimetusi. Kui muidu on molekulid meie jaoks ülimalt väiksed, siis liitreaalsuse prillid võimaldavad molekule näha ja ka käega katsuda. Lisaks sellele said õpilased oma loovuse tööle panna ja mõelda mõnele õppeainele, kus ja kuidas võiks sellised prillid õppimisel abiks olla. Tuli väga nutikaid ja asjalikke lahendusi. Kindlasti tekkis paljudel “Üle linna Vinski” tunne, kuna ühel hetkel oled võimlas ja teisel hetkel juba keemialaboris.

Praktilise bioloogia töötuba.
Praktilise bioloogia töötoas tutvusid õpilased inimese südame ehitusega. Kuna seasüda on ehituse poolest inimese südamele väga sarnane, siis said õpilased oma uusi teadmisi ka kohe praktiliselt sea südant lahates rakendada. Töötoa lõpuks oli selge mitme osaline on inimese süda, kuidas veri südames liigub ning miks on vasak südamepool palju lihaselisem ja paksem kui parem.

Rakett69.
Õpetaja Marioni juhendamisel tuli teha seade, millega näha peidus olevat kirja. Kiri asetses laua ees karbis, mis on eestpoolt avatud. Eesmärk on selgitada periskoobi tööpõhimõtet. Õpilased said nuputada: Kuidas toimub peegeldumine? Miks peegeldavad peeglid valgust? Kuidas liigub valgus kasti sisse ning kuidas ta liigub kasti sees? Mis on periskoop? Milleks ja kus seda kasutatakse?

Mida õpilased arvasid.
Õpilaste jaoks olid kõik töötoad ühtviisi põnevad, lisaks jätkus neil rohkelt kiidusõnu ka meie tublidele töötubade juhendajatele.
Mulle meeldis liitreaalsuse töötoas kõige rohkem see, et saime õppida keemiat muud moodi, mitte ainult õpikust või vihikust ja see töötas väga hästi.
Mulle meeldis tiimiga välja nuputada seadeldis, see proovile panna ja leida lahendus.
Sain esimest korda näha milline näeb süda välja päriselus ja see oli huvitav.