LoTe 9 alustas esimese tehnoloogiahõngulise projektipäevaga

Sel nädalal alustasid LoTe projektiga ka 9. klassid. Loodusteadused, tehnoloogia ja roheteemad pakkusid õppijatele põnevust.

Rakett69 töötoas ehitati õpetaja Marioni juhendamisel silda.
Õpetaja Avega piiluti keemia aineosakeste nähtamatusse maailma VR-prillide vahendusel.
Robootika töötoas tehti õpetaja Raimondi juhendamise tutvust Lego EV3 robotitega.
Loengu pidas Alexela juhatuse liige ja kütuseekspert Alan Vaht. Alan Vaht keskendus transpordisektorile, eelkõige transpordikütustele ja sellega seotud CO2-heite probleemidele ja võimalikele lahendustele.
Roheteemalist iseseisevat tööd juhendasid õpetajad Liina Reichmann ja Liina Inno – Rühmatööna valmisid lühiuuringud, mis said sisendi hommikusest loengust. Näiteks uurisid õpilased seda, kui paljud õpilased tulevad kooli jalgratastega, tõukeratasega. Mõeldi ja küsitleti õpilasi, mis paneks õpilasi rohkem jalgrattaga kooli tulema. Uuriti, kui levinud on RAM-ikate seas elektriautode kasutamine. Kuidas motiveerida RAM-ikaid targalt tarbima? Kuidas me saaksime CO2 heitmeid vähendada?

LoTe tegevused jätkuvad juba järgmisel perioodil.