Märts on meelerahukuu!

Looduses viibimine loob rahu, hoiab sisemist tasakaalu ja turgutab vaimset tervist!

Sel aastal kutsubki KiVa tiim märtsikuu jooksul kõiki liikumisest ja loodusest meelerahu ammutama.

Kõige lihtsam lahendus oma mõtteid korrastada, hingerahu taastada ja meelt rahustada on teha jalutuskäik looduses. Vahel on vaja kõndima minna üksinda, aga tihti annab heale jalutuskäigule palju juurde ka hea seltskond. Miks mitte kutsuda pere ja sõbrad kaasa, et ühiselt looduses üks tiir teha.

Värske õhk + liikumine + looduses viibimine + lähedaste kohalolu = hea enesetunne igal tasandil!

Märts on lisaks meelerahukuule ka juba esimene kevadkuu.

Seega kutsume kõiki mõnusal jalutuskäigul ka kevade märke otsima ja leidma.

Püüa olla hetkes – kuula, kas ja mis linnud juba laulavad, märka pungi puudel ja põõsastel, näe värvitoonide muutumist.

Märka ka iseennast – püüa teadlikult tunnetada, mis emotsioone tundsid enne jalutuskäiku ja mis tundmused valdasid Sind vahetult pärast looduses viibimist.

Üleskutse õpilastele ja peredele: jäädvusta fotodele nii see, kuidas loodusest meelerahu ammutad kui ka kevade märgid. Iga õpilane võiks teha 1-2 fotot!

Saada fotod oma/lapse klassijuhatajale, kes kogub enda klassi toredate märkamiste pildid kokku.

Klassijuhataja saadab oma klassi fotod Leinile, kes kooli sotsiaalmeedias kõike seda ilusat ja head jagab.

Kallis klassijuhataja – saada kõik oma klassi fotod korraga! Võid ka ise klassi fotodest kollaaži kokku panna ja selle Leinile saata.

Liigu rohkem ka koolipäeva ajal.

Kaks nädalat on koolimajas seintel punktid, mida kutsume üles leidma. Eesmärk on soodustada igapäevast liikumist. Esimese leiate fuajeest. Sellel on QR-kood, mis juhatab järgmise punkti juurde. Soorituse kirja saamiseks tuleb ennast registreerida igas punktis. Kiirus pole oluline, rada võib jätkata mitme päeva jooksul.

Noorematel õpilastel soovitan liikuda need punktid läbi ilma telefonita. Selleks tuleb võtta fuajees asuvalt mustalt laualt leht, kuhu saate joonistada igas punktis leitud pildi. Nurgast leiate ka koha, kuhu edasi peate minema. Täht viitab korpusele ja number korrusele, kust leiate järgmise koha. Täidetud leht tooge palun fuajeesse tagasi.

Kahe nädala pärast teeme kokkuvõtte, kus klassis on tublimad koolimajas liikujad. Seejärel suundume juba koolimaja ümbrust õues avastama. Võtke sõber kaasa ja liikuge ka vahetundides.

Kevadet oodates

KiVa tiim