Meie kool jagas õpetajate päeval tunnustust!

Sa oled üks kõige targemaid ja lahedamaid õpetajaid, keda oleme kohanud. Sa avardad meie silmaringi ning tänu Sinule teame, et midagi siin elus pole võimatu. Sa kohe pakatad tarkusest ja jagad seda meiega. Pole mõnusamat inimest, kellega koos saaks tutvuda Vana-Kreeka müütide või Islandi saagadega. Sa paned meid nägema maailmas tahke, mille olemasolust poleks meil Sinu ja kirjanduseta aimugi. Oled suure südame ja hea huumorimeelega, oled meie kooli kõige erilisem õpetaja. Sa tead iga sõna ja selle päritolu. Sa oled ühtaegu nii tõsine kui ka kaval ning lõbus. Sinu žestid on väga tähendusrikkad ega aegu kunagi. Kõige huvitavamaid ja põnevamaid lugusid kuuleme alati just Sinult. Mõeldes koolile, meenud esimesena just Sina, sest kool tähendab tarkust ja tarkus on Sinus. Oled haruldane hing, kes linnulennul lendab üle maailma. Su nimi tähendab soome keeles soovi ja õpilaste jaoks oledki üksainus suur soov, sest kes ei tahaks endale sellist õpetajat. Ja mis kõige tähtsam – Sa oled täis kirge ja armastust.
Soovime, et igapäevased ujumised tooksid suvevormi kiiresti kohale ja kogu Su elu oleks täis katarsist ning fluidumit. Sa oled õpetaja, kelle kannul lendavad kotkad ja kelle korvpallivise on kõige täpsem.
Aasta gümnaasiumiõpetaja 2016
Aitäh Sulle, armas Toivo!

Sa oled alati rõõmsameelne ja heas tujus. Oled mõistev ja abivalmis, oled nõus meid kuulama, kui me hetkel just kedagi selleks vajame. Oled meie jaoks olemas. Sa teed palju nalja, oled meiega ühte meelt. Sa naeratad tihti ning lood klassis hea meeleolu. Sa oled väga toetav ja siiras. Kõik on Sul alati tehtud ja korraldatud. Oskad lahendada mured, tood tagasi meie hea tuju. Oled parim õpetaja, sest oled piisavalt karm ja piisavalt hell. Sa armastad meie kooli ja oma õpilasi. Prantsuse keel on Sinu kõige tugevam meel. Aitäh, et oled meile hea õpetaja!
Aasta noor õpetaja 2016
Aitäh Sulle, armas Helena!

Sa oled üks erakordselt haritud naine. Su silmad võivad öelda rohkem kui tuhat sõna. Oled üks eriline õpetaja, kes tunnis võib olla väga karm, ent vahetunnis kutsuda meid juba leebelt kullakesteks. Kõige rohkem oleme kuulnud Su hüüatust: „Kuidas te aru ei saa?“ Ja kui me ütleme, et see on nii raske, siis vastad Sa heatujuliselt: „Ei ole!“ Sa oskad teha kurja nägu ja olla samal ajal väga südamlik. Kuid Sinu kontrolltööd võiksid muidugi kõvasti lihtsamad olla. Sa oled absoluutselt kõige lahedam füüsikaõpetaja, kes vihkab meie pärast kolmapäevi. Sa õpetad meid loogiliselt mõtlema. Sa armastad oma kassi ja Sul on ilusad küüned. Meile meeldib, kui Sa tunni lõpus ütled: „Aitäh! Tulge jälle!“ Su soe süda paistab ikkagi välja, kuigi Sa ütled, et Sul oleks meist isegi kahju, kui Sul oleks süda. Tänu Sinule võime öelda, et gümnaasiumi füüsika on meil selge nagu seebivesi. Aitäh, et muutsid meie gümnaasiumiaastad toredaks ja suhtusid meisse kui sõpradesse!
Aasta klassijuhataja 2016
Aitäh Sulle, armas Kristi!

Ei teagi, kuidas Sinu kirjeldamisega alustada. Raske on leida väärikaid sõnu. Lisaks koolitarkusele oled Sa õpetanud meile nii palju muud. Ikka seda kõige tähtsamat – inimeseks olemist. Jaganud teadmisi, mida mõistsime siis ja mida osaliselt mõistame alles hiljem. Oled õpetaja, kes meist alati hoolib. Sa kuulad meie mured ja tead meist kõike. Sul on soojuse ja valguse kuju. Oskad öelda alati häid sõnu ja soove. Räägid meiega ja kuulad meid kogu südamest. Sa jõuad igale poole ja teed mitut asja korraga. Ja kõike seda suurepäraselt! Tänu Sulle on meist sirgunud targad, ilusad ja lahedad noored inimesed. Täiesti uskumatu, kui palju Sa meid siiani armastad. Tead kõikide sünnipäevi ja valmistad alati midagi ise meile kingiks. Koolimajas vastu tulles avad Sa kallistuseks käed. Oled meie kallis lõvi, kes meid hoiab ja kasvatab musirullideks. Kogu elu saadavad meid Sinu õpetatud luuleread „kes lärmi lööb ja röögib, see kunagi ei kuule, et südamel on löögid ja elamisel luule“. Kõige selle juures oled Sa ka imeilus inimene.
Aasta klassiõpetaja, Tallinna aasta õpetaja 2016
Aitäh Sulle, armas Monika!

Sul on alati varuks mõni nali, mis nakatab kõiki. Sind iseloomustabki kõige parimini Sinu suurepärane huumorisoon. Sa oled rõõmus ja sõbralik. Sa said meile väga kiiresti omaks. Kui me klassi astume, siis saame aru, et oleme väga oodatud. Ja see on ütlemata hea tunne! Sa õpetad meid elus hakkama saama ja jagad oskusi, mida elus läheb tarvis. Sa oled õpetaja, kes mõistab noori ja saab meist aru. Sa mängid meiega jalkat ja ujud rabajärves. Sa hoiad meie klassi ühtekuuluvustunnet. Sul on toredad lapsed. Me imetleme seda, et oled ära õppinud eesti keele.
Aasta põhikooliõpetaja 2016
Aitäh Sulle, armas Parry!