Meie kooli 11.B klassi õpilane Saskia Krautman võitis polaarviktoriini ja sõidab Arktikasse!

Postitatud:

28. jaanuaril toimus Eesti Meremuuseumis Paksus Margareetas õpilaste polaarviktoriini finaal, kus selgitati välja viis õpilast, kes sõidavad märtsis ekspeditsioonile Arktikasse.

Viis parimat, kes lähevad koos Eesti teadlastega ekspeditsioonile Arktikasse, on: Artur Raik ja Anni Joamets Tallinna Prantsuse Lütseumist, Saskia Krautman Rocca al Mare Koolist, Kevin Kristofer Laanmets Kohila Gümnaasiumist ja Anel Neumann Tartu Tamme Gümnaasiumist.
„Õpilased olid väga tublid ja saatsid meile ka väga huvitavad videod, milles tuli selgitada, mida soovitakse koos teadlastega Arktikas uurida,“ rääkis Katrin Savomägi Eesti Polaarklubist. „Võitjate huvivaldkondadeks osutusid: arhitektuur, teadlaste suhtumine kliimaprobleemi, rändrahnud, lumes leiduvad putukad ja mikroorganismid ning saamid ja põhjapõdrad tänapäeval,“ kommenteeris Savomägi.
Polaarviktoriin sai alguse novembris veebivooruga, millest võttis osa 159 õpilast üle Eesti. Žüriis osalesid: Mari Hunt, Enn Kaup ja Katrin Savomägi Eesti Polaarklubist, Mart Varvas Eesti Polaarfondi juht ning õpetajad Pilvi Tauer Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja Heli Stroom Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist.
Polaarviktoriini korraldas Eesti Polaarklubi koostöös Eesti Meremuuseumiga. Toetasid Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Eesti Polaarfond ja Albion Reisid.

Palju õnne!