Meie kooli õpilased loovad põnevaid lahendusi!

VIVITA Vista “10 nädalaga ideest prototüübini” programm on mõeldud 9-14-aastastele lastele selleks, et arendada neis ettevõtlikku meelelaadi, vajalikke digipädevusi ja prototüüpimisoskust.
Kümne nädala jooksul, mil programm kestab, on osalejatel võimalik arendada välja oma ideest toimiv prototüüp, olgu see siis toode või teenus. Programmi ongi oodatud nii käegakatsutavad kui ka digitaalsed tooted ja teenused.
Programm kulmineerub prototüüpide esitlustega kümnenda nädala lõpus.
4. c klassi õpilane Jaagup Kern osales programmis Vista ideest prototüübini, mille käigus valmis tal stressivaba kassipuur, mis pälvis eriauhinna.
Tema idee sai tunnustuse kahe erineva organisatsiooni poolt: PetCity – Eriauhind “Lemmikute lemmik”; Särgid-värgid.ee – Nutika idee eriauhind.
5. c klassi õpilane Marta Eliise Källu lõpetas Vista ideest prototüübini programmi ning sai eriauhinna oma ideega – H-appi! ehk ärevust maandav vihik.
Tema töö pälvis tunnustuse mitmete erinevate asutuste poolt: Eesti Disainikeskus – Valupunkti tabamise eriauhind; Peaasi – Nutika ja empaatilise vaimse tervise teemalise idee ning teostuse eest; Laboratorios BABÉ Eesti – Vaimse tervise teemadele pööramise eest.
3. b klassi õpilane Emma Linda Källu osales programmis Vista ideest prototüübini, mille raames mõtles välja QLA ehk häälsõnumi paberil.
Selle eest pälvis ta eriauhinna ja tunnustuse kahelt asutuselt:
Merko Ehitus eriauhind “Lennukas idee”, Tallinn Music Week “Uue muusika ja homsete mõtete” eriauhind.