Meistritiitel murdmaajooksult!

Postitatud:

28. septembril toimusid Nõmme Spordikeskuses Tallinna XLI koolinoorte spordimängude raames murdmaajooksu meistrivõistlused.

Põhikooli poistele olid kavas 1000 m ja 2000 m jooksud, tüdrukutele 500 m ja 1000 m jooksud.
Gümnaasiumi noormehed võistlesid 1000 m ja 3000 m distantsidel ning neiud 500 m ja 1000 m distantsidel.
Võistlustest võttis osa ligi 580 õpilast Tallinna erinevatest koolidest.

Individuaalselt tegi suurepärase jooksu Laur Välja, kes lõpujoonel aset leidnud sentimeetrite mängus alistas sama aja teeninud konkurendi ja võitis Tallinna koolinoorte meistritiitli nooremate poiste 2000 m jooksus ajaga 6.40. Lisamist väärib, et alles võistlusele eelnenud nädalavahetusel oli Laur kroonitud Eesti B vanuseklassi meistriks duatlonis.

Samal distantsil tegi väga hea jooksu ka Markus Valtson, kes ajaga 7.15 saavutas 9. koha ning Oskar Prints, kes teenis 51 lõpetaja konkurentsis 34. koha.
Poiste 1000 m distantsil esindasid kooli Karl-Mattias Torro ja Franz Robert Riismaa, kes 112 jooksja konkurentsis jooksid välja vastavalt 77. ja 83. koha.

Põhikooli tüdrukute 500 m jooksus saavutas Helena Liiv 103 osaleja hulgas ajaga 1.43 väga hea 14. koha ja Hanna-Nora Mansberg ajaga 1.45 23. koha.
Tüdrukute 1000 m jooksus jäid Liisa ja Loore Vilu võrdse ajaga 66 osaleja hulgas jagama 40. kohta. Karmen Lisette Lilienthal sai 43. koha.

Võistkondlikus arvestuses, kus võeti arvesse kooli 10 parema jooksja kohapunktid, saavutas RaM Kool nooremas vanuseklassis 39 kooli hulgas 11. koha. 1. koht kuulus Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkonnale.

Vanemas vanuseastmes jäi meie poolt vaadates võistlust varjutama tõsiasi, et kogu gümnaasiumi pealt leidsime vaid kuus õpilast, kes olid nõus tulema jooksma ja kooli esindama. Seda enam väärivad esile tõstmist ja kiitust need, kes kohale tulid ja oma panuse andsid.

Noormeeste 1000 m distantsil tegi väga võimsa jooksu Georg Vende, kes nõudlikul rajal ja 106 jooksja konkurentsis saavutas ajaga 2.59 suurepärase 5. koha. Väga hästi läks ka Caro Olavi Litmanenil ja Sander Savastveril, kes samal distantsil jooksid välja vastavalt 14. ja 30. koha.
Noormeeste 3000 m distantsil oli kooli esindamas Arne Kerik, kes 56 osaleja hulgas jooksis välja igati korraliku 38. koha.

Neidudest esindasid kooli Anette Valge ja Jacqueline Kase. Anette teenis 500 m jooksus 53 osaleja hulgas 30. koha ja Jacqueline 1000 m jooksus 31 osaleja seas 23. koha.

Vanemas vanuseklassis saime võistkondlikus arvestuses 34 kooli hulgas 16. koha. 1. koha teenis Tallinna Nõmme Gümnaasiumi võistkond.