Õpetajate päeval jagasime tunnustust!

Postitatud:

Meile meeldib Sinu lahkus ja Sinu siiras naeratus. Sa oskad olla väga lõbus. Sa tegeled põnevate asjadega. Sulle meeldivad öökullid ja Sa oled ise ka justkui üks tark öökull. Sa oskad teha ilusaid luuletusi ja mõtled välja vahvaid asju. Sa ei luba halba teha ei inimestele ega loodusele ja Sa oled ka ise maailma vastu alati väga hea. Sulle ei meeldi, kui keegi tunni ajal juttu räägib. Kui Sa oled range, siis me saame aru, et see on vajalik. Ja pahandanud oled Sa ka meiega vaid üks või kaks korda. Sa õpetad meid targaks ja sellepärast annad meile ka üsna palju õppida. Sa oled nagu superkangelasest õpetaja – tuled alati meile appi, kui oleme hädas ja oskad vastata kõikidele meie küsimustele. Sa oskad jääda igas olukorras rahulikuks ja olla alati ilusa naeratusega. Sul on ka ilusad silmad ja juuksed ning Sa oled isegi vara hommikul juba rõõmsa näoga. Aitäh, et oled meile meie oma armas õpetaja!

Aasta klassiõpetaja 2019
Aitäh Sulle, armas Irja!

Oled särasilmne, naeratav ja rõõmsameelne noor õpetaja. Sa teed kõike südame ja kirega, jäädes ise selle juures tagasihoidlikult tahaplaanile. Oled nagu väike haldjas, kes liigub otsekui märkamatult, kuid kelle liikumisest on tunda head energiat ja hingesoojust. Sa õpetad meile uusi ja põnevaid asju, mida pole kunagi igav teha. Sa pakud tingimusteta abi õpilastele ja õpetajatele. Sinu suureks südameasjaks on, et meie koolis keegi mitte kunagi kedagi ei kiusaks ja igal lapsel oleks siin hea olla. Sa oled tark, lahke, ilus, helde, abivalmis, viisakas, täpne ja väga nunnu. Sinu kallistusi jagub kõigile ja kõikjale ning neid võiks olla igas päevas 100 astmes 9 korda 24. Selle vastuse oleme Sinuga ju nuputamisringis välja arvutanud. Oled meie maailma parim õpetaja ja me tahame Sulle teha ikka oma rõõmsa tuju kaarte. Oled meie kooli uhkus!

Aasta noor õpetaja 2019
Aitäh Sulle, armas Merlin!

Sa oled õnnelik ja särav kui päike. Koos Sinuga tuleb meie klassi rõõmus tuju ja rahulik meeleolu. Oled ilus ja imeline õpetaja. Sul on hea naljasoon ja Sa oskad hoida korda ja vaikust. Ja korda armastad Sa tõesti üle kõige! Sa oled väga töökas ja sihikindel. Sa aitad meid alati ja oled meie vastu sõbralik. Kui ma esimesel septembril kooli tulin ja nägin Sinu uut soengut, siis sain aru, et saame alustada uut kooliaastat. Sa oled väga stiilne ja kaunis. Tänu Sinule on meie klassist saanud üks suur pere ja meil on nii äge koos olla. Ka kõige raskemad ja igavamad ülesanded oskad Sa muuta meie jaoks meeldivaks. Kui me koos rändame, siis me saame igas olukorras teada midagi uut ja põnevat. Sulle meeldib õppida uusi asju ja oled meile sellega eeskujuks. Ja Sinu küpsetatud pannkoogid on imemaitsvad! Imetleme ja armastame Sind!

Aasta põhikooli õpetaja 2019
Aitäh Sulle, armas Annely!

You are friendly, calm, open-minded, and have a great sense of humour. You love your native language and your culture, and that makes us interested in learning as well. There is always a positive atmosphere in your classes and we can see that it is important for you to know how your students feel and how confident they are. However, it is not possible to twist you around our little fingers as you are also a demanding teacher and always make us meet your expectations. You never lose hope, you are always patient and supporting of us. You are nice, helpful, and witty. The fact that we can talk to you on different fascinating topics makes us want to speak French better, so that we could communicate with you fluently. Tu es un vrai cadeau pour notre école!

The Upper School Teacher of the Year 2019
Secondary School Teacher of the Year in Tallinn 2019
Thank you, dear Hans!

Sa oled meie klassijuhataja olnud juba väga pikki aastaid. Need on olnud aastad täis kannatlikku meelt, märkamist, palju armastust ja veel rohkem andestamist. Mitte et meiega tore ei oleks … aga eks ühe noore isiksuse kasvamisel tuleb ikka ette erinevaid hetki. Kui meil on vaja mõistmist või me tahame täiest südamest vinguda, siis me tuleme alati Sinu juurde. Sest Sinus on oskus olla meiega samal lainel ja Sind saab usaldada. Muidugi on Sul ka alati teada meie kõige viimased e-kooli seisud ja olukord meie järeltööde osakonnas. Kokkulepitud kooli reeglite osas oled Sa erakordselt järjekindel. Ja mis seal salata – Sinu manitsused juhatavad meid ikka õigele rajale. Sa oled meile eeskujuks ilma suuri sõnu tegemata – inimlikult ja sõbralikult. Sa suunad meid ikka raamatuid lugema, minema teatrisse ja elama elu aktiivse ja ühiskonnateadliku inimesena. Sinu enda saavutused tulevad vaikselt ja ega Sa nendega ei kiitle. Näiteks kasvõi see, kuidas Sa oma põhitöö ja MEIE kõrvalt omandasid magistrikraadi cum laude. Kõigi nende aastate jooksul oled Sa olnud meile rohkem, palju rohkem, kui üks õpetaja oma õpilase jaoks peaks olema. Täname ja armastame Sind kogu südamest! Tugev nagu Muhumaa kadakas – meie imeline õpetaja!

Aasta klassijuhataja 2019
Aitäh Sulle, armas Mari Randmets!

On ju imeline kuulata kedagi rääkimas kõlavas ja kaunis eesti keeles. Ja on lausa suurepärane, kui õpid vältima vigu. Kui ei lähe segi, et soe vesi jookseb boilerist ja kanalas kasvatatakse broilerit. Või kui suudad hästi kiiresti ütelda: kummikutes kummitus kummitas kummutis. Kui sul aga peaks sellega natukene raskusi olema, siis meie koolis sa küll muretsema ei pea. Kas tead miks? Sest just siin toimetab üks hea inimene, kes mängleva kergusega paneb S ja R hääliku õigesti helisema ning kelle käe all oskad ka une pealt kirjutada sõna: proportsionaalne. Kelle juurde tundi minnes tunned, et oled alati oodatud ning kellega koos õppimine on nagu üks seiklus muinasjutumaal või põnevas raamatus. Lisaks teadmistele ja oskustele jagab ta lahkelt ka oma südameheadust ja hingetarkust. Kes on alati rahulik, malbelt tagasihoidlik ja paneb igasse oma tegevusse tükike iseennast. Olgu see siis hommikune haiku, möödaminnes öeldud soe tervitus kolleegile, omavalmistatud küpsised õpilasele või üks põnev tund – neis kõiges on tema siiras pühendumine ja õrnalt naeratav soojus. Aitäh, meie kooli imearmas logopeed!
Aasta tugispetsialist 2019
Aitäh Sulle, armas Liili!

Merle ei ole lihtsalt õpetaja, ta on pereliige. Võib suisa öelda, et ta on oma klassi lastele justkui teiseks emaks. Ta on alati päriselt kohal ja olemas, hoolib südamest ja keskendub lastele 100%-liselt. Mõistab ja kuulab ning vajadusel põhjendab, miks üks või teine asi on oluline. Ta on samal ajal nõudlik ja laste poolt austatud kui ka sõbralik ja toetav.
Merle klassiperes ei ole siiski ruumi vabakasvatusele. Ta on autoriteetne ja samas üldse mitte kuri, vaid oma põhjalikkuse ning pühendumisega teeninud auga välja laste ning lastevanemate austuse. Ta arvestab individuaalsete eripäradega ja iga lapse tugevustega ning innustab olema iseenda „parim mina“. Merle annab tagasisidet last toetaval ja inspireerival moel. Ta tekitab lapses tunde, et ta ise tahab paremini. Ta märkab ja innustab, toetab ja lohutab. Kui vaja, siis aitab järgi või annab raskemaid ülesandeid. Ta toob välja iga üksiku töö puhul konkreetsed teemad, mis on vaja lapsel veel üle korrata. Ta teeb seda kannustavate sõnadega, mille peale laps ise tahab püüda paremini. Vajadusel pakub ta oma vabast ajast välja lapsele individuaalse aja üle kordamiseks ja toetamiseks.
Merle huumorimeel väärib eraldi esile tõstmist. Tema klassipere õhkkond on rõõmus ja kodune. Seal on ruumi kõigi kõikidele arvamustele. Toetavas õhkkonnas on julge tunne oma arvamust avaldada, seejuures kartmata hukkamõistu või naeruvääristamist. Sellises keskkonnas on väga hea areneda. Läbi huumoriprisma ka tõsisematele teemadele lähenedes on soodne pinnas loodud „järgmine kord teen paremini“ suhtumisele, mitte enesehaletsusele. Merle on alati õiglane. Vajadusel juhib ta vanemate tähelepanu murekohtadele, kuid ta kunagi ei süüdista ega sildista. Näeb alati tülides kõigi vaatenurki ning leiab lahendused, mis sobivad kõigile. Nii leiavad probleemid mängleva kergusega lahenduse.
4. b klassipere lapsed ja vanemad on südamest õnnelikud, et meie armastatud õpetaja on leidnud tunnustuse, mida ta väärib. Palju õnne, meie kallis Merle!

Tallinna aasta klassiõpetaja 2019
Aitäh Sulle, armas Merle!

Sinuga seostub esimesena loomulikult suur vanamoodne pruun portfell ehk Portu, nagu sa ise oma truud kaaslast hellitavalt kutsud. Portul oli aga vanasti selline viga, et ta kadus pidevalt ära ning seda tuli aina otsida ja otsida. Kui Portu üksinda õpetajate tuppa jäi, tegid sinu head kolleegid alati üht ja sama trikki – Portusse topiti kaks paksu telefonikataloogi. Ennevanasti olid õpetajate toa riiulis sellised paksud kollaste kaantega aabitsad, kus kõigi Eestimaa inimeste ja firmade telefoninumbrid sees olid. Aabitsate peale oli kirjutatud suurelt 1182. Esialgu marssisid sa nende kataloogidega ikka koju Nõmmele välja, aga hiljem tekkis sul harjumus enne koolist lahkumist Portusse piiluda – ega vigurvändad sinna jälle miskit suurt ja rasket toppinud pole.
Teine lugu, mis sinuga juba iidamast ja aadamast kaasas käib, on see kuulus puuriida ja kirjandite juhtum. See on lugu, mis läheb aastatega aina paremaks justnagu hea vein. Lugu selline: jõudis kord kirjanikuhärra hämaral novembriõhtul koolist koju ning autost kraami välja tõstes toetas õpilaste kirjandid hetkeks puuriidale. Öösel sadas maha esimene lumi…. Eks õpilased ikka uurisid oma kirjandite kohta, kuni saabus kevad ja need kenasti lume alt välja sulasid…
Sind iseloomustab „vaikne huumor“ – sinu lugusid ja luuletusi lugedes ei hakka kohe laginal naerma, mõnikord siiski, aga meel naerab ja suu naeratab lugedes kaasa. Ja samas valdab tunne, et nurga taga jälgid sina, kaval muie huulil. Soojus ja lahkus kumab sinust vastu, kui sa oma loodud tekste saalis vaatad, olgu siis laval väiksemad lapsed luulekeeles mängimas või Rocca al Mare kooli seltskond aastapäeva etendustes lustimas. Ja tundub, et sina lustid nendega saalis kaasa. Oma vimkad ja mängulusti oled tekstidesse sisse sättinud, aga nende tõlgendamise jätad lahkelt laval tegutsejatele, sest oled hariduse sõber.
Sa oskad nautida nii seda, mis kulgeb peavoolu mööda, aga eriliselt löövad su silmad särama siis, kui kombatakse äärealasid – nii huumoris, kirjanduses, päriselus. Etteasted: „Aeg kaob, on pikad ajavaod…“, „Kapis neli jäätist“; iga-aastased vabariigi aastapäeva etendused (meenub hetk, kus sa retuusides, kala pulga otsas laval ringi jooksid). Sinu vahetus innustuda ka kõige tobedamatest ideedest – absurditaju ja -armastus on lahutamatu osa sinu olemusest.
Gümnaasiumi lõpetajad meenutavad sind nii: kirjanduse tunnid olid gümnaasiumis ilmselgelt meie lemmikud, seega otsustasime ka oma viimase tunni veeta just kirjanduse õpetajate seltsis. Vestlesime elust ja olust. Tund lõpetati sõnadega: “Me armastame teid.” Kes nuttis meeleliigutusest, kes kurbusest…
Öeldakse, et aeg on vaid meie peas, pole muud reaalset aega kui meie mälestused ja seosed teiste inimeste, esemete ja nähtustega. Sa oled meie aja ja ajatuse märk, sa ei ole üheselt defineeritav, ent oma olemuse ja headusega alati hoomatav.

Aasta hariduse sõber 2019
Aitäh Sulle, armas Jaanus!