Riigikaitselaager sai edukalt läbitud!

Postitatud:

11-13.05 toimus igakevadine riigikaitseõpetuse (RKÕ) laager KL Pärnumaa, Eametsa linnakus. Kokku võttis laagrist osa 220 gümnasisti nii Pänust, Pärnumaalt kui Tallinnast.
Lisaks meile olid Tallinnast esindatud veel Prantsuse Lütseum, Arte Gümnaasium ja Pirita Majandusgümnaasium.
Rocca al Mare Koolist osales laagris 45 RKÕ valikaine õpilast.
Esimesel päeval toimus formeerumine, kus õpilastele väljastati kaitseväe vormirõivastus ja varustus.
Seejärel algasid riviõppe, varustuse- ja relvastuse õppe tunnid. Päeva lõpul püstitati telklaager.
Teisel päeval toimusid õppetegevused Kaitseväe Kikepera harjutusalal ja Raeküla männikus. Teemadeks olid relva kuivtreening, laskmine, varjumine ja varjatud liikumine, orienteerumine ja esmaabi. Päeva lõpetas varustuse hooldus ja improviseeritud maastikumäng takistusriba elementidega.
Kolmas päev oli pühendatud Politseiameti ja Päästeameti tegevuste tutvustamisele: kodanikukaitse, merepääste koos pinnaltpääste elemendiga, ohtlikud lõhkekehad ja muu selline. Eriti muljetavaldav oli Tolliameti demo salasigarette ja narkoainet otsivate koertega. Laager lõppes lõpurivistusega, kus lõpukõne pidas Pärnu KL ülem. Parimaid autasustati.
Meie kooli õpilastega oli laagris õpetaja Marek Nisuma, kes jäädvustas olnu ka fotodele.