Rocca al Mare Kooli õpilaste näitus “Vaikuse Tuba” on avatud 31.märtsist kuni 18.aprillini!

Postitatud:

Rocca al Mare Kooli õpilaste näitus “Vaikuse Tuba” on avatud 31.märtsist kuni 18.aprillini Eesti Käsitöö Maja galeriis Pikk tänav 22.

Vaikuse Tuba on sündmus, mille olemust mõtestavad üheksandate klasside õpilased kunsti-käsitöö-kokanduse tundides.

Vaikuse Tuba toimus esimest korda 2010. aastal sooviga luua koolis keset kõige suuremat saginat üks vaikne paik. Kaunistasime Jaapani shibori tehnikas valmistatud tekstiilidega ühe avara klassiruumi, kus koos kallite kaaslastega sai nautida vaikust sooja joogi, küpsetiste ning igale osalejale valmistatud kingitusega. Osasaajad olid tänulikud ja jagasid vaikuse sõnumit ning nii sündis traditsioon. Iga järgnev Vaikuse Toa sündmus on loonud alati midagi uut. Nii oleme vaikust otsinud küll kogu kooliperele kaetud pika laua taga, teerituaalis, kooli aias, taime õies ja lehes, valges ja pimedas, aknast välja või sisse vaadates, soolases ja magusas, pehmes ja karedas jne.

Vaikuse Toas on kingitusi. Mis on üldse kingitus?
Kuidas kinkida, materjaliseerida vaikust?
Kuidas luua ese nii, et see aitaks peatada, leida ja edastada vaikuse sõnumit?
Kuidas luua ese, mis on eatu?
Nendele küsimustele on vastuseid otsinud kaheksanda klassi tüdrukud, kelle ülesanne on olnud välja mõelda ja valmistada igale Vaikuse Toas osalejale kingitus.

Näitusel on eksponeeritud erinevate Vaikuse Toa aastate kingitused. Vaikus ei aegu…

Kingitused valmistasid: Birgit Helen Tarien, Mari-Ann Tunnel, Marie Loviise Mänd, Katerina Tzolas, Mary-Carleen Dimitrenko, Nora Kurik, Birke Elisabeth Jakobson, Marleen Pärn, Roos Lisette Parmas, Marii Michelle Mölder, Alicia Tsingisser, Mari Ann Rebane, Maria Johanna Milder, Lily Ilvest, Katariin Treial, Anna-Mai Allikmäe, Mariett Põime, Anna Laura Perve, Sandra Palk, Laura Taal, Loreen Pulk, Susanne Vardja, Liisa Maria Ojavere, Marleen Mihkelsoo, Karoliina Arm, Elis Käär, Marleen Einpalu, Johanna Juhkami, Sandra Liis Mägi, Kerttu-Liis Viires, Elisa Litvinov, Johanna Maria Randma, Karmen Karu, Mona Isolde Lassmann, Birgit Plank, Rika Rõõmusaar, Johanna Maasik, Ann Viirmaa, Moon Ree Jalakas, Coco Rõõmusaar, Elizabeth Põder, Merlin Aarna, Katarina Koppa, Triin Tammer, Helena Maria Michaels, Jette Viik, Lisette Metsalu, Maria-Elisabeth Leppik, Greta Martina Vall, Britt Getter Astover, Elisabeth Mägi, Hanna Õunapuu, Liisa Katariina Tuisk, Annamari Velt, Kati Karu, Lisette Jauk, Britta Sillaots, Leenu Marie Kuusemets, Johanna Niinemaa, Natali Kell, Helena Tihkan, Kristel Kaldra, Kati Karu, Lisette Jauk.

Kingituste valmistamist juhendas Kristina Rajando
Fotod pildistas Maris Kilmi
Näituse kujundasid Liisa Kallam, Maris Kilmi ja Kristina Rajando
Täname meie kooli toetuse ja usalduse eest; Eesti Tarbekunsti ja Disaini Muuseumit eksponeerimisaluste eest, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liitu kutse eest avada noortele pühendatud teemaaasta “Pealelend” just meie kooli näitusega.

Tule ja kuula Vaikust.
Kui oled kannatlik, kuulab Vaikus ka Sind, pakkudes Sulle nii hingelist ja silmalist kosutust.