Sügisel alustab Rocca al Mare külakool = Roostiku kool

Kallis Rocca al Mare kooli 1.-5. klassi koolipere!

Tahame teiega jagada üht ammust unistust, mis on nüüd teoks saamas. See unistus sai lõplikult küpseks meie Hispaania õppekeskuse toel – õpetajad Kaja Komissarov ja Airi Neem tahavad oma kahe aastase kogemuse sealt tagasi Eestisse tuua. Nendega liitub noorema kooliosa juhataja Siiri Kaasik, et sellel sügisel üheskoos ellu kutsuda
Rocca al Mare külakool = Roostiku kool Tiskre külas

Külakool on väike ja kodule lähedal – enamasti lühikese jalgsikäigu või rattasõidu kaugusel. Väike kool võimaldab olla paindlikum ja vabam, rohkem arvestada lapse sisemiste rütmide, tegutsemise kiiruse ja iseseisvussooviga. Väike õpilaste arv võimaldab hõlpsamini ainekavasid sättida nii, et suuremad teemad ülekooliliselt kattuksid. See aga annab suurepärase võimaluse erinevas vanuses lapsi koosõppimisele ja üksteise rikastamisele suunata.

Roostiku koolis võiksid õppida selle piirkonna lapsed vanuses 7 – 12 (1.-6. klass). Pärast 6. klassi saavad lapsed jätkata meie suures koolis. See tähendab, et sel sügisel on oodatud nii järgmisel õppeaastal 1. klassi astujad kui täna meie suures koolimajas 1.-5. klassis käivad õpilased, kellele selline väike kool võiks meeldida.
Kuidas toimub õppimine Roostiku koolis?

Koolipäev algab kell 9.00 ja lõppeb hiljemalt 15.00. Koolipäeva alustame ühise hommikuringi ja lauluga.
Roostiku Koolis toetume Rocca al Mare kooli õppekavale. Tegutseme kombineeritud õppevormis, mis sisaldab nii teemaõpet kui ka ainealast õpet.

1.-3. klassid tegutsevad päevaplaani alusel ja 4.-6. klass tegutsevad nädalaplaani alusel.
Plaani abil õppimise suunamine aitab lastel arendada iseseisvust. Eesmärk on, et laps õpiks oma tegevust ise juhtima ja talle antaks aina rohkem võimalusi oma tegevuste eest vastutada.
Kui laps jõuab koolis plaani täidetud, siis koju õppida ei jää, v.a. raamatute lugemine. Kui midagi on vaja kodus lisaks harjutada, siis sellest annab õpetaja individuaalselt märku.

B-keele lõplik lahendus selgub, kui on teada soovijad.
Ujumine, kehaline kasvatus, KuKäKo toimuvad projektõppena või suures koolimajas.
Koolipäev on jagatud kaheks osaks. Hommikused tegevused ja pealelõunased tegevused. Neid eraldab 45-minutiline söögipaus koos pikema mängu- ja õueajaga. Õppetegevuste vahelisi pause koordineerib õpetaja vastavalt vajadusele.

Õues käime lastega kõikidel aastaaegadel ja iga ilmaga.

Tagasiside saavad lapsed õpinguraamatusse kaks korda aastas kirjaliku sõnalise hinnanguna. Igapäevaselt annab õpetaja lastele suulist tagasisidet ning kirjutab tähelepanekuid ka e-kooli.

Kogu koolipere ühised teemad erinevates ainetes lõppevad esitlustega vanematele.

Roostiku koolis kannavad lapsed RaM koolivormi. Õppemaks saab olema sama, mis suures koolis õppivatel peredel.
Roostiku kooli lastel on võimalus käia muidugi suure kooli huvialaringides.

Roostiku koolis toimetavad lastega Kaja Komissarov, Airi Neem, Siiri Kaasik ja ka mõned suure maja õpetajad.

Kui Teie perel on soov liituda Roostiku kooliga, siis palun täitke sooviavaldus
hiljemalt 7. aprilliks: SIIN.

Küsimuste puhul palun kirjutage roostikukool@ramkool.edu.ee

Kohtumiseni
Roostiku kooli meeskond