Toimus neljas LoTe projektipäev 9. klassidele

Üheksandikud alustasid tuule- ja päikesepargi rajamist koolimaja katusele, rändasid ajas tagasi ja tutvusid “avaliku lahkamisega” ning panid ennast kosmonaudi rolli “raketiülesandeid” lahendades.

“Avalik lahkamine”
Avastati inimkeha sisemust ning värskendati teadmisi meditsiiniajaloost. Esmalt meenutati, mida on anatoomiast arvatud enne meie aega. Seejärel võeti appi täismõõdus õppenukk Markus ja plastinaadid (palsameeritud päris elundid). Suurepärane kokkuvõte sel aastal õpitud anatoomiast, lisaks näpuotsaga huumorit ja põnevaid lugusid.

Rohetehnoloogia projekt
Tänapäeva inimese välistest allikatest pärineva energia kasutamise vajadus on hinnanguliselt tõusnud 40 korda. Taastuvenergia kasutamine ei vähenda allikates sisalduvat ener­gia­varu. LoTe õppepäeva raames alustasid 9. klassi õpilased koolimaja katusele päikese- ja tuulejaama ehitamist, mis nõudis tehnoloogiate läbitöötamist ja mõistmist.

Rakett69
Raketiülesanne pakkus palju põnevust aga hetkel jätame selle saladuseks.