Inseneri infopäev

Eile, 6. märtsil, toimus meie koolis inseneri infopäev. Vanema kooliosa õpilastel oli võimalus oma silmaringi avardada ja näha erinevaid karjäärivõimalusi ning perspektiive.

Hommikupoolik algas inspireerivate ettekannetega. Kaspar Kasepõld tutvustas soojusenergeetikat, Lehar Leetsaar andis ülevaate ehitusinseneride tööst, Oliver Mets tutvustas mehhaanikainseneri tööd, Incap andis ülevaate elektroenergeetikast ja tudengivormeli programmist, Kaspar Läll rääkis iseAutost ja Solaride tutvustas päikeseauto ehitust.

Minimessil sai lähemalt tutvuda Rakett69 Teadusstuudio ja Maaülikooliga.

Edasi said õpilased valida kolm erinevat töötuba. Rakett69 soojusenergeetika töötoas valmistati tuulegeneraatorile võimalikult kiiresti töötav tiivik, 3D töötoas tutvuti kolmemõõtmeliste esemete modelleerimisega, TalTechi tudengid tutvustasid päikesepaneelidega telefoni laadimise võimalust, Tartu Ülikooli Tehnoloogia instituut tuli kohale koos robotkäega UR5, elektroonika töötoas ehitati lamp ja meie kooli vilistlased Maaülikoolist tegid põneva ja praktilise ülevaate maaehitusest.