8. klasside LoTe päev pani ümbrust uurima!

Toimus esimene LoTe projektipäev 8. klassidele, seekordsed tegevused olid seotud keskkonnaga meie ümber. Õpilased uurisid ja võrdlesid erinevate taimerühmade esindajaid, omandasid õigeid töövõtteid kemikaalidega ning said aru, et keemilise reaktsiooni käigus tekivad uute omadustega uued ained ning uurisid ja määrasid kivimeid Rocca al Mare kooli ümbruses.
Õpilaste hinnangul oli esimene LoTe projektipäev õpetlik, põnev ja hariv ning aitas varem õpitud teemadele anda juurde selgema pildi, et näha kuidas õpitu toimub väljaspool klassi.

Kivikaart (Roberti juhendamisel)
Õpilased pidid kivikaardi abil üles leidma kooliõues asuvad kivid ning määrama nende grupid (tardkivim, moondekivim, settekivim). Kui kivid olid määratud, jätkus kivijaht ning igal grupil tuli leida veel 5 kivi ning määrata ka nende tunnuste alusel, kas tegemist on tardkivimi, moondekivi või settekivimiga.

Reaktsiooni tunnused (Pille juhendamisel)
Otsisime katseid tehes vastuseid küsimustele: Kuidas vaadelda ja kirjeldada ainetega toimuvaid muutuseid? Kuidas me saame aru, et toimub keemiline reaktsioon ning katseklaasis on hoopis uus aine uute omadustega? Lisaks sellele aitas tund paremini mõista isikukaitsevahendite olulisust ning kinnistada õigeid töövõtteid kemikaalidega ohutult ringikäimiseks.

Taimede hõimkonnad ja nende uurimine binokulaariga (Liina juhendamisel)
Õpilased otsisid kooli ümbrusest erinevate taimerühmade esindajad ning võrdlesid ja uurisid neid binokulaariga. Õpilased õppisid märkama detaile ja proovisid need ka joonistustena paberile kanda. Kuna taimerühmi iseloomustavad tunnused olid just eelnevalt selgelt õpitud, said õpilased oma teadmisi realiseerida ja kinnistada.