LoTe projektipäev 8. klassidele

Detsembris toimus teine LoTe projektipäev 8. klassidele. Projektipäeva siduvaks teemaks oli süsinikuringe, mida uuriti kolmes töötoas.

Vulkaanid
Vulkanoloogia töötoas rääkis Eesti ainus seismoloog Heidi Soosalu (TalTech) sellest, kuidas vulkaanid on seotud fotosünteesiga ning süsinikuringega. Sealjuures said õpilased teada, mida on ühist vulkaanipursel ja koroonaviirusel. Peale lühikest loengut uuriti gruppides magma omadusi, vulkaanide kuju ja imiteeriti plahvatuslikku vulkaanipurset ja vulkaani kraatri teket. Magma koostise ja voolavuse uurimiseks kasutati erinevaid toiduaineid.

Hallitusseened
Uuriti õpilaste poolt eelnevalt kasvatatud hallitusseeni erinevatel substraatidel. Hallitusseeni vaadeldi stereomikorsokoopidega ja valgusmikroskoopidega ning õpilased koostasid sisevaate hallituste maailma, mida ka klassis esitleti.

Idud
Idude töötoas pidid õpilased iseseisvalt lahendama probleemi tuginedes loodusvaldkonnas õpitud teaduslikule meetodile. Katse tuli olemasolevate vahendite (juhtmevaba CO2 andur, biokamber, mungoa idud) abil iseseisvalt planeerida ning läbi viia. Õpilased olid sunnitud oma mugavustsoonist välja astuma ja said oma oskused proovile panna.