Toimus selle õppeaasta viimane LoTe 8. klassidele!

Seekordsed tegevused olid seotud keskkonnateemadega. Õpilased määrasid samblikke, tegid läbi Loquiz loodusteaduste maastikuviktoriini ning mängisid Greta Thunbergi põgenemismängu.

Põgenemismäng “Greta jüngrid” (Tiina juhendamisel)
Mäng keskendus kliimamuutustest tulenevatele keskkonnaprobleemidele nii Eestis kui globaalsel tasandil. Mängu peategelane kliimaaktivist Greta Thunberg on saamas 100 aastaseks ja saadab tulevikust tänapäeva noortele neli kirja. Oma kirjades maalib Greta pildi sellest, milliseks kujuneb maailm tulevikus, kui ei võeta juba täna ette olulisi samme kliimamuutuste tõkestamiseks. Ta kutsub noori üles kaasa mõtlema ja andma oma panust kliimamuutuste mõju vähendamiseks. Põgenemismängu lahenduseni jõudmiseks oli oluline kõikide rühmaliikmete kaasamine ja meeskonnatöö. Mõned ülesanded olid keerulised ja neile leiti lahendus just koos nuputades.

Samblike määramine koolimaja ümbruses (Emilie juhendamisel)
Keskenduti samblike ja õhupuhtuse seostele. Kuidas samblike abil hinnata õhu puhtust ning kuidas on sellega kooli ümbruses. Õues kogunesid grupid ümber puude ja hakkasid vaidlema, kui palju ja mis liiki need samblikud võiksid olla. Mõni vaatas kaugelt, et “puukoorel ju 0%!”, aga lähemale astudes oli puukoor hallikas mitte oma värvusest, vaid ~99% katvusest samblikega. Kui numbrid olid kirja pandud ja natuke arvutatud, siis arutati, kui hea õhukvaliteet Rocca al Mare kooli ümbruses on. Tegevus pani õpilasi mõtlema ja nüüd on teada, kes see samblik on.

Loquiz maastikuviktoriin (Roberti juhendamisel)
Õpilased said loodusteaduses omandatud teadmised Loquiz maastikuviktoriini meeskonnamängus proovile panna. Lisaks liikumisele ja rühmatööle sai ka mõnusat ilma nautida.