Riigikaitselaager on saanud läbi!

29-31.05 toimus igakevadine riigikaitselaager Kaitseliidu Pärnumaa Eametsa linnakus.
Kokku võttis laagrist osa üle 300 gümnasisti nii Pänust, Pärnumaalt kui Tallinnast.
Lisaks meile olid Tallinnast esindatud veel Prantsuse Lütseum, Arte Gümnaasium ja Pirita Majandusgümnaasium.
Rocca al Mare Koolist osales laagris 16 riigikaitse õpetuse valikaine õpilast.
Esimesel päeval toimus formeerumine, kus õpilastele väljastati kaitseväe vormirõivastus ja varustus.
Seejärel püstitati telklaager ning algasid õppetunnid. Näiteks tuli käepärastest vahenditest valmistada kanderaam haavatu transportimiseks ning püstitada sõduri hädamajutus.
Päeva lõpetasid varustuse-ja relvastuse teemad.
Teisel päeval toimusid õppetegevused Kaitseväe Kikepera harjutusalal ja Raeküla männikus.
Teemadeks olid laskmine, orienteerumine ja esmaabi. Päeva lõpetas relvade puhastamine ja teatevõistlus, kus tuli kasutada erinevaid omandatud oskuseid.
Kolmas päev oli pühendatud Naiskodukaitse ja Politseiameti ning Päästeameti tegevuste tutvustamisele: elanikkonnakaitse, merepääste koos pinnaltpääste elemendiga ja erivarustuse demo.
Laager lõppes rivistusega, kus tänukõne pidas Lääne Maakaitseringkonna veebel.
Parimaid autasustati.

Fotod: Kaitseliit