Traditsiooniline vabariigi aastapäeva etendus sel aastal uues võtmes

Rocca al Mare Koolis on juba rohkem kui 10 aastat kestnud traditsioon tähistada vabariigi aastapäeva omaloominguliste etendustega. Sel aastal on küll kõik teisiti, kuid sellegipoolest pidasime oluliseks jätkata meie vahvat traditsiooni, kus õpilased ja õpetajad üheskoos Eesti Vabariigi aastapäevaks midagi loovad.
Meie kooli endine õpetaja, kirjanik Jaanus Vaiksoo kirjutas ka tänavu etenduse jaoks originaalteksti, mille keskmeks on Rocca al Mare Kool ning kaks tuntud lastejuttu- Eesti muinasjutt “Leivakakuke” ja lasteraamat “Jussikese 7 sõpra”.
Jaanuse stsenaariumi ainetel sündis 11-tunnise võttepäeva ja kooli tehnikaga filmitud lühifilm, mille valmimisse andsid oma panuse meie kooli õpilased, õpetajad ning lisajõududena kogukonnaliikmed Teet Kask ja meie kooli vilistlane Greta Varts.
Film on inspireeritud tõestisündinud lugudest ning jutustab loo sellest, kuidas peategelane Jussike kaotab ära oma koolikoti ja asub seda maja pealt otsima. Oma otsinguil kohtub ta erinevate tegelastega ning tema teed ristuvad ka kuklikesega. Meie film on pühendatud Eesti Vabariigi 103. sünnipäevale ja kõigile inimestele, kelle kodu kodust eemal on Rocca al Mare Kool.

Head vaatamist ja ilusat pidupäeva meile kõigile!