LoTe projektist said osa ka 9. klassid!

Postitatud:

Sel perioodil toimus teine LoTe projektipäev 9. klassidele. Loodus ja tehnoloogia põimusid läbi nelja erineva tegevuse. Mõtlemist, loovust ja koostööd arendav uutmoodi õppimine vajab harjutamist.

Rakett69
Rakett69 õpitoas said õpilased proovile panna oma teadmised kineetilise ja potentsiaalse energia kohta ning rakendada oma ehitusosavust ning rühmatöö oskust. Plaaniti, ehitati, vaieldi, tehti kompromisse ning lõpuks ka võisteldi. Kõige julgemate õpilastega sai ära käidud ka kooli katusel ning kollases tornis.

Robootika
Robootika töötoas tuletati sel korral meelde juba esimesel LoTe päeval räägitud robootika algtõed. Korrati üle roboti andurid, nende tööpõhimõtted ning kuidas neid kasutada. Nüüd võeti ette sumoroboti ehitamine, kus õpilased said kahestes meeskondades programmeerida oma võistlusroboti strateegia. Iga grupi lõpus toimus ka suur turniir, kus kõik robotid võistlesid kõigiga läbi ning selgitati välja kõige kavalama programmi koostajad.

Päikeseenergeetika
Taavi Raadik (TalTech) ja Erki Kärber (TalTech) tutvustasid päikeseenergia olemust ja selle kasutusvõimalusi – ava kosmosest kuni maa alla välja, päikesepatareide tööpõhimõtet, päikeseenergeetika hetkeseisu ja tulevikuperspektiive. Praktilises osas said õpilased ise katsetada, kuidas päikesepatareide abil led-pirnid põlema saada. Missugust energiat need vajavad ja kui suur pinge neis tekib?

Roheteemad
Mirell Merirand rääkis noortele jätkusuutlikkusest ja ringmajandusesest. Kuidas tarbida keskkonnasäästlikult ja teha teadlikult keskkonnasõbralikumaid otsuseid?
Õpilased otsisid ja jäädvustasid foto ning tekstina (õppe)tegevusi, ruume ja asju, mis on meie koolis toetavad keskkonnateadlikku maailmavaadet ning mis vajavad Roheramm-i tarka sekkumist. Õpilased pakkusid ka lahendusi, kuidas näiteks prügi sorteerimist koolis paremini korraldada jne.