Uudiskiri nr. 52 / 15. juuni 2023

Postitatud:

MEIE ÕPETAJAD LIIGUVAD JA AMMUTAVAD PUHAST ENERGIAT ESMASPÄEVADEST

2023. aasta on Eestis väljakuulutatud liikumisaastaks. Rocca al Mare Koolis ei ole liikumine mingi imeasi – see on meie elustiil. Sportlikud on nii meie õpilased kui ka õpetajad. Osad liikumisvõimalused on meil toodud lausa koju kätte. Oma koolimajas saame mugavalt ujuda, jõusaalis rassida, tantsu lüüa ja jõulinnakus treenida. Igal teisipäeval ja neljapäeval koguneb grupp õpetajaid koos treeneriga võimlema. See on klubi, kes treenib aastaringselt õues. Pole halba ilma, on õige riietus! Ja muidugi hea tuju ning parim seltskond. Et aga liikumisele veel suuremat fookust tuua, asusime õpetajatega sel aastal uusi ja põnevaid liikumisvõimalusi proovima. Ikka värskes õhus liikudes koos heade kolleegidega. Uusi liikumisharrastusi proovime iga kuu. Hellitavalt kutsume neid päevi Energia Esmaspäevadeks (kuigi päev võib olla ka näiteks neljapäev). 

Ja sellised need päevad siis olid: Veebruaris suusatasime Nõmme Suusakeskuses murdmaad proffide suusahuntide juhendamisel, kelleks olid lapsevanem Mihhail Lukertšenko ja õpetaja Merle Laasma.

 Märtsis aitas meelel ja kehal tasakaalu leida meie armas vilistlane Triin Elme. Tegime õpetajatega bodybalance’it.⇒ Aprillis aitas lapsevanem Kerttu Tänav õpetajatel zumba rütmis aula kuumaks tantsida.⇒ Maikuus uurisime terviseradade jõulinnakuid koos maailma parima treeneri Marcus Lauriga.⇒ Juunis teeme ettevalmistusi rannahooajaks ning mängime õpetajate Ingridi ja Reine juhendamisel rannatennist ja rannavollet.⇒ Septembris oleme koos kooliperega Kõrvemaal Meie Matkal. Kõik on oodatud!⇒ Oktoobris muutume õpetajatega graatsilisteks baleriinideks, jalgade positsioone aitab sättida tuntud lavastaja-koreograaf Teet Kask.⇒ Novembris hüppame basseini õpetaja Ingridi laulu saatel vesiaeroobikat tantsima.⇒ Liikumisaasta pidulik lõpp toimub jäähallis, kus õpetaja Reine meid kõiki jääl liuglema õpetab.Ja et meie õpetajaid ikka aktiivsele osavõtule ergutada, on meil rõõm neile aasta lõpus ka ägedad loosiauhinnad välja jagada: peaauhinnaks on jalgratas Sportlandilt, lisaks 2×100.- kinkekaart Rademarilt, massaaž ja pediküür Gersi Stiilistuudios, kohvioad ja üllatuskast Purtse pruulikojalt. Suur tänu meie vanematele, kes auhinnafondi aitasid täiendada!Õpetajate heaolu on meie südameasi! Õnnelik õpetaja = õnnelik õpilane = õnnelik kool!Ja nüüd kõik õue liikuma! ‘

VILISTLASKOGU TEGEMISTEST

Iga kuu kolmandal kolmapäeval koguneb 10-liikmeline vilistlastest koosnev seltskond kollase koolimaja koosolekuruumis, et järjepidevalt panustada RaM Kooli tegemistesse ning jagada meie kooli vilistlaseks olemise rõõmu. Nii, nagu sai vilistlaskogu kooliaasta alguses kokku kooli juhtkonnaga, saab ka käesolev kooliaasta sellega puntki. Ikka eesmärgiga, et meie tegemistest oleks võimalikult palju rõõmu ja kasu kõigile osapooltele.

Kooliaasta sisse on mahtunud mitmeid olulisi ettevõtmisi, palju mõtteainet ning plaane, millest osa oleme jõudnud ka ellu viia.Kooli sünnipäevanädala esimese päeva hommikul, 27. märtsil külastasid endast märku andnud vilistlased kõiki klasse klassijuhatajatundides ja kogunemisel. Jutustati enda lugusid ja mõtiskleti üheskoos teemal – mida on Rocca al Mare Kool meile olulist ellu kaasa andnud? Lisaks toimus sünnipäevakuul ka traditsiooniline korvpalliturniir, kus astusid võistlustulle õpilased, õpetajad ning vilistlased.Juba teist aastat on vilistlaskogu kätesse usaldatud 10. klassi inimeseõpetuse kursus 5. perioodil. Kursuse on vilistlaskogu liikmed üles ehitanud õpilaste soovide põhjal, missuguste valdkondadega nad soovivad seitsme nädala jooksul lähemalt tuttavaks saada. Selleks on tundidesse kaasatud vilistlased erinevatest lendudest ja valdkondadest, et tutvustada oma lugu ja teekonda RaM Koolist ülikooli ning tööturule. Loodetavasti jäävad olulisemad mõtted ja väärtused õpilasi veel pikalt saatma.Kõik need kogemused on pannud veelgi rohkem rõõmustama meie mitmekülgse vilistlaskonna üle, kes ühistesse tegemistesse ja kooliellu panustades saavad võimaluse ka teineteise kaudu inspireeruda.On suur rõõm, et 21. juunil on vilistlaste seltskonnaga liitumas 92 värsket RaM Kooli vilistlast. Loodame, et ka teil, värsked vilistlased, on nüüd või tulevikus soov olla koolielus kaasatud ning peate oluliseks hoida kooli tegemistel silma peal.Kui tunned soovi ja näed võimalust kooli tegemistesse tulevikus panustada, siis anna meile sellest märku meiliaadressil vilistlaskogu@ramkool.edu.ee.Rocca al Mare Kooli vilistlaskogu

KEVADFESTIVALIGA ASTUTI OTSUSTAV SAMM „ÕPPIVA KUTSUVA KOOLIRUUMI“ TOETUSEKS

Rocca al Mare Heategevuslik Kevadfestival ei meelitanud üksnes kevadpäikest pilve tagant välja, vaid tõi kokku koolipere, et üheskoos nautida suurepäraseid etteasteid, elada kaasa põnevatele jalgpallimatšidele ja saada osa kooliõuel restoraniväärilistest toidupeatustest, mis kaetud kooliõuele. „Kuna osalesin kevadfestivalil esmakordselt nii lapsevanema kui lauljana, oli suur rõõm osa saada justkui ühe suure perekonna ühisest pidupäevast. See on erakordselt võimas, kuidas selline sündmus toob ühise eesmärgi nimel kokku õpilased, õpetajad, lapsevanemad, vanaisad- vanaemad ja kõik Rocca al Mare kooliperele kaasa elavad inimesed, kes said nautida parimat muusikat ja põnevat sporti,“ ütles kooli 10. klassi õpilase ema Reet Kivi.  330 lauljat ja Ragnar KlavanFestivalipäeva juhatas sisse pidulikum kevadkontsert, kus esinesid kõik meie kooli koorid ja ansambel “Õunake”. Kokku oli kooli ühendkoorina laval 330 lauljat. Saateansambliga astusid üles meie kooliperest tuntud muusikud Erki Pärnoja, Peedu Kass, Hele-Riin Uib Pachel, Aarne Saluveer ja solistid villemdrillem, Marie Vaigla ja Robert Reesar.

Päeva teine pool koosnes mõttespordist, tantsust, jalgpallist (vilistlased vs õpilased vs isad), õpilasfirmade esitlustest, huviringide etteastetest ja paljust muust. Taustaks mängisid muusikat DJ-d Rocco Ulla ja Walner Kulla ning tegevustest andsid ülevaadet kommentaatorid Kalev Kruus ja Ingrid Tullus. Tippjalgpallurid Ragnar Klavan ja Joel Lindpere tegid meeskondadega etteasted, mis vääriksid ära märkimist Eurospordi parimate hetkede ülevaates. 

Spordimelu kõrvale pakkusid erinevad toitlustajad mahetoitu. Esmakordselt avas uksed Arengufondi kohvik ja 4. klassi noorte kokkade klubi.  Parim võimalik kooliteePidupäeva korraldas Rocca al Mare Kooli Arengufond koos teiste vabatahtlike lapsevanemate, koolipere liikmete ning kooli õpilasesindusega. „Arengufondi missioon on toetada koolikogukonna tegemisi, kogukonna tunnet tekitada ja anda võimalus neile, kes selleks tahtmist omavad, panustada kooliga seotud projektidesse,“ ütles Arengufondi juht Kristo Tohver, kelle sõnul korraldati sellel õppeaastal kolm suuremat üritust oma eesmärkide saavutamiseks – Õpetajate tänuõhtu, Gurmeeõhtusöök ja Kevadfestival. „Arengufondi tegevuste eesmärgiks on kiirendada ja võimaldada kooli arengut selliselt, et juba täna koolis käivad lapsed saaksid endale parima võimaliku koolitee ja kogemuse,“ sõnas Tohver ja lisas, et selleks valitakse igal aastal üks põhiprojekti, kuhu oma energia ja toetuse suunata. „Sellel õppeaastal oli selleks sarnaselt 2021/22 õppeaastaga “Õppima kutsuv kooliruum“,“ märkis ta. Kevadfestivali korraldusega koguti toetusi „Õppima Kutsuva Kooliruumi“ II etappi, mille käigus on plaanis renoveerida tehnikaklass ja sissepääsuala ning I korruse klassiesised ruumid (A, B, D, H- korpuses). Iga festivalil kogutud euroga investeerib kool projekti omalt poolt lisaks 1 euro. Kevadfestivaliga koguti kokku 22 361 eurot. „Võtsime just vastu otsuse toetada „Õppima Kutsuva Kooliruumi“ II etapi töid isegi natuke suuremalt, kui oli esialgu püstitatud eesmärk (75 000 €), mille tulemusena saab lisaks I korrusel valmis tehtud ja sisustatud ka kogu tehnikaklass,“ kirjeldas Arengufondi juht. „Kool paneb siia sama suurusjärgu summa omalt poolt juurde. Lisaks on kool otsustanud, et viimase ehk III etapi „Õppima Kutsuva Kooliruumi“ projektist teeb kool ära juba omavahenditest 23/24 õppeaastal, seega kooli kogukonnana ja Arengufondina saame selle projekti edukalt lõppenuks lugeda,“ ütles Tohver ja tänas kõiki Kevadfestivalil osalenuid: „Oleme liigutatud kooli kogukonna heast tahtest ja soovist panustada nii üritustel osalemise kui toetamise kaudu.“„Kooli Kevadfestival on kindlasti üks ägedamaid ja positiivsemaid koolipere üritusi. Minu meelest on just lahe, kuidas ühe päevaga tehakse nii palju erinevat – kultuuri ja sporti, suhtlust ja ollakse päriselt koos,“ ütles kooli lapsevanem Kuldar Gil. 

Laekunud toetused 22/23 õppeaastal, millest on korralduskulud maha arvestatud: 
Gurmee õhtusöök 45 457 €
Sihtotstarbelised toetused 31 048 € 
Kevadfestival 22 361 €
Püsitoetused 10 715 €
Koolikalendri müük 5114 €
Koolivormi müük 772 €

KOKKU 115 467 € Koolipere poolt panustatud rahad on liikunud sellel õppeaastal järgmiste tegevuste toetamiseks:
Projekt „Õppima kutsuv kooliruum“ 100 000 €
Õpetajate koolitused – 16 533 €
Õpetajate tänuõhtu – 12 698 €
Ukraina perede toetamine – 1350 €
Roosad käärid – 350 €

KOKKU 130 931 €

Visuaalset kokkuvõtet Kevadfestivali päevast vaata kooli YouTube’i kanalil
Pildialbumi leiad kooli kodulehelt 
Kontserdiosa videosalvestust on võimalik vaadata kooli Youtube’i kanalis  

Tänulikult suvesse!
Arengufond

KEELEREISID VIIVAD MAAILMA AVASTAMA

Meie koolis on juba pikki aastaid kevadine koolivaheaeg olnud 8. ja 11. klassidele väga eriline, sest just siis toimuvad keelereisid. 8. klassid veedavad nädala A-keele riigis ehk Inglismaal ja 11. klassid B-keele riigis ehk siis kas Saksamaal, Hispaanias või Prantsumaal, sel aastal ka Iirimaal.Intensiivne keeleõpe toimub selle nädala jooksul täistuuridel, sest lisaks keeltekoolile saab võõras keeles suhtlemist harjutada ka linnaruumis ning kohalikes peredes elades. Ka sai sel nädalal end muul moel korralikult proovile panna – kuidas hakkama saada suhtlemisega, kuidas lahendada olukordi ja kuidas enda ning teistega toime tulla, kui olud on täiesti harjumatud ja teistsugused. Keelereis InglismaaleSellel aastal oli lõpuks ometi meie lennul võimalus minna RaM kooli traditsioonilisele keelereisile Inglismaale. Elasime kunagises väikeses kalurilinnas nimega Brighton, kuid Inglismaal veedetud nädala jooksul käisime ka Londonis ja Kentis. Hommikuti oli meil võimalus õppida inglise keelt koolis nimega ISE. Päeva teine pool oli see-eest igakord erinev – käisime linnatuuridel, lahendasime tiimides erinevaid ülesandeid ning veetsime niisama ümbruskonnaga tutvudes aega.

Kuna reisi põhiline eesmärk oli seotud keeleõppega, siis kõigepealt räägiksin koolist, kus õppisime. ISE koolitunnid erinesid mitmeti tavapärastest tundidest, millega meie harjunud oleme. Klassis ei olnud põhifookus mitte kindlate teemade läbivõtmisel, vaid erinevatest igapäevastest situatsioonidest tuleneval uute teadmiste omandamisel. Iga päev rääkisime mõnest uuest huvipakkuvast teemast, õppides seejuures vastavaid uusi sõnu ja väljendeid. Saime mängida mänge, analüüsida tekste ning neist seejärel omavahel rääkida. Õpetajad, kellega kokku puutusin, olid avatud ning rõõmsameelsed. Kahju ainult, et ei tekkinud kokkupuudet Inglismaa enda õpilastega.Lisaks õppimisele oli omaette elamus kohalik igapäevane eluolu. Brightonis olid kõik õpilased jaotatud elama nn kasuperedesse, luues võimaluse tutvuda paremini kohaliku kultuuriga ning kasutada oma inglise keele oskust igapäevaelus. Nii oma pere kui ka kõigi teiste kohalike kirjeldamiseks on kindlasti parim kasutada sõnu “avatud” ja “külalislahke”. Kuhu iganes me ka läksime, võeti meid vastu suure rõõmu ja lahkusega. Perre, kuhu meie sattusime, kuulus lisaks vanematele ka veel meist endist veidi noorem poiss ning energiline Bostoni terjer nimega Syd. Igapäevaselt pere meiega palju ei suhelnud, kuid sellele vaatamata oli kodus õhkkond alati soe ja turvaline. Tundsime end oodatult ja hoitult ja eks lõbus oli muidugi ka – näiteks avastasime ühel hommikul kööki sööma minnes põrandalt rida väikeseid kakajunne ning nende kõrvalt suure laia naeratusega Sydi saba liputamas. Rongiga Londonisse minnes tutvusime vaatamisväärsustega ja saime palju huvitavat teada kohaliku ajaloo kohta. Ekskursioon linna peal oli väga huvitav, kuid küllaltki pikk. Niisiis polnud ka ime, et kui kuulutati välja vaba aeg Oxfordi tänaval ringi vaatamiseks, tormasid kõik tulistjalu linna peale laiali, kes poodlema, kes niisama linna omal käel uudistama. Kuigi vaid päev nii suure linna uurimiseks on lühike, oli see seda kindlasti väärt ja usun, et tekitas ka teistes soovi sinna kunagi kindlasti tagasi minna. Reisile minnes arvasin, et raskeim asi uue paigaga kohanemise juures oleks igapäevaselt inglise keele rääkimine, kuid tegelikkuses see nii ei olnud. Kui kahe keele vahel ümberlülitamine läks sujuvalt, siis harjumatuks osutusid hoopis igapäevases elus ette tulevad kultuurilised erinevused. Esiteks ei sarnane söömisharjumused Inglismaal Eestile peaaegu üldse. Toit ei ole eriti vaheldusrikas, värskeid asju süüakse vähe ning koolis ei pakuta mitte sooja toitu, vaid võileibu. Oli küll põnev proovida kohalikke toite (nt kuulsaid snäkke ja jooke), kuid reisi lõpuks olin siiski hakanud Eesti klassikalist toitu igatsema. Teiseks…Kindlasti oli omaette väljakutse võõras kohas ühest kohast teise jõudmine. Kuna liiklesime peamiselt liinibussidega, olime sunnitud kiiresti teistsuguse liiklusega kohanema. Väljakutseid ja pusimist seoses ringi liikumisega oli nädala jooksul ohtralt vasakpoolses liikluses. Nalja sai näiteks siis, kui avastasime end juba hämaral õhtupoolikul nõutu näoga tundmatutel tänavatel ringi kõndimas, otsides mingitki märki õigest bussipeatusest. Küll ei töötanud Google Maps õigesti, küll said meil telefoni akud liiga kiiresti tühjaks. Õnneks ei liikunud keegi kunagi üksi ning sõbraga koos leidsime lõpuks alati kõik vajaliku üles.Ja loomulikult ei saa selle reisi juures jätta märkimata meie enda seltskonda – sõpru, klassikaaslasi, õpetajaid, kellega koos selline pikk seiklus oli esmakorne. Tore oli ka kogu õpetajatega veedetud aeg – õppisime neid rohkem tundma, saime neilt vajadusel abi ja nõu ning sai ka koos hulganisti naerda. Kogu reis oli üldse imehea võimalus veeta segamatult aega oma sõpradega. Ilma sellise ägeda grupita ei oleks reis kindlasti pooltki nii lahe olnud ning pea pooled mälestused oleks loomata jäänud. Niisiis soovitan soojalt kõigile, kellel tulevikus selleks võimalus on, võtta kindlasti osa keelereisist!Katarina Kermon, 8. a Keelereis SaksamaaleTaaskord sai saksa rühma keelereisi sihtkohaks Berliin. Linn, mis on nii õpetajate, õpilaste kui ka sakslaste endi seas väga polariseeriv. Paljud peavad linna Spree kaldal internatsionaalseks pealinnaks, vaevu Saksamaaks. Teised väidavad, et tegu on räpase suurlinnaga, kus valitseb huligaanitsemine ja üleüldine korrapäratus, ning on ka kolmandad, kes usuvad, et tegu on linnaga, mis on täis avastamisrõõmu – linn, mida iga inimene peaks olema vähemalt korra oma elus külastanud. Nagu iga asja puhul, on ka Berliini kohta sama palju arvamusi, kui on inimesi. 

Reisi esimesel täispikal päeval külastasime Potsdami ja sealset loss Sanssoucit. Päev möödus märkamatult lossi avarate ja omapäraste saalide vahel ekseldes ning lõpuks olid kõik eksperdid ehitise värvika ajaloo kirjeldamises. Alustades seintele maalitud tellistest ja lõpetades koomiliste, portselanipottide pealt maha viksitud liivakivist asiaatide kujudega, mis meenutasid rohkem eurooplasi kui hiinlasi. Tekkis kohe märgatav paralleel eestlase olemusega. Nimelt võetakse ette grandioosseid projekte (vt Rail Baltic), kuid selle teostamiseks puuduvad tihti ressursid ja oskused. Arvatavasti ongi endistest suurriikidest just Preisimaa oma olemuselt kõige lähedasem Eestile. Preisi ajaloo üks tähtsaimaid valitsejaid Wilhelm I kuivatas peale lepingutele allakirjutamist pastakat preisliku või siis eestlasliku lihtsusega oma vormivarrukasse. Poleks mõeldamatu, et mõni hüpoteetiline 19. sajandil valitsenud Eesti kuningas oleks sama teinud.Esimene päev lõi pretsedendi, mis jäi iseloomustama tervet reisi. Ajalugu käis keeleõppega käsikäes ning Potsdamile lisandusid mitmed teised ekskursioonid ja muuseumikülastused. Muuseumi saarel sai käidud Pergamoni muuseumis –  mille suurte väravate näitusele toimetamise logistiline pool jäi isegi giidile hoomamamatuks – ja Toomkirikus, mille vaade on väidetavalt parem kui teletornist. Kas selle väite taga on ka mingi varjatud motiiv seoses sellega, et me teletornis ei käinud, ei oska ma öelda. Sai ka uuritud kontrollpunkt Charlie’t ning Berliini müüri ja selle nõrkusi, kuid viimaks tunnistasid kõik üksmeeli, et põgenemiskatseks vast julgust poleks jagunud. Ka Brandenburgi värav ei jäänud nägemata, millel seisev võidujumal omale riided selga sai, sest vastasel juhul tegi ta sõjaretkedelt naasvatele sõduritele liialt nalja.Ehk kõige hirmutavam osa kogu reisi osas oli kool. Mõte koolipingist istumisel samal ajal, kui terve linn ootab avastamist, tundus olevat nagu tahtlik valik, et meid maapeal hoida. Ent tegelikkuses polnud lood pooltki nii hullud. Ükskõik kui magusad need hommikused unetunnid oleksid olnud, pole neid võimalik võrrelda kogemustega ja arenguga, mis meile tänu koolitundidele omaks said. Õpetamismeetodid, mida koolis rakendati, olid unikaalsed ja kaasahaaravad. Rõhk oli eelkõige rääkimisel ja kuulamisel, vähem grammatikal. Kindlasti aitas tunde põnevamaks teha ka kiratsev rahvusvaheline seltskond, tänu millele sai igast tunnist lisaks käputäie kultuuriteadmisi. Tunnistan ausalt välja, et Berliini minnes, olin mina üks neist, kes arvas, et tegu on korralageda ja räpase metropoliga. Minu üllatuseks tervitas mind linn, mis oli täis viisakaid inimesi ning ainuke ebameeldiv vahejuhtum võttis aset seoses Eesti kodutuga(!), kes oli mingil imekombel Brandenburgi värava lähedale elame jäänud. Mehel oli nii mõndagi öelda kaitsepolitsei kohta, kuid vihajuurt ei õnnestunud meil täpsemalt mõista. Ka tänavad olid puhtad – paistis, et saksa ordnung ei olnud ikka Berliini jätnud. Ainukene stereotüüp, mis mingil määral paika pidas, oli arvamus, et tegu on väga rahvusvahelise linnaga, mis väljendus eelkõige just söögikohtade valikus. Õiget saksa kohta oli raske leida, kuid burgereid, kebabe või hiina toitu sai pea igalt poolt. Võis ka olla, et see oli tingitud sellest, et langesime just turistilõksudesse, kuid nii karmi reaalsust ei ole ma veel valmis aktsepteerima. Tulles tagasi alguses püstitatud küsimuse juurde, mis puudutab keelereisi korraldamist Berliinis, olen mina kindlal arvamusel. Berliin on linn, kuhu on kontesentreerunud kogu Saksamaa lühi-ajalugu. Keisririigiaegne hiilgus muuseumi saare näol, teise maailmasõja julmus muuseumite ja hävitatud hoonete näol, külma sõja aegne lõhestatus müüri näol. Berliin on puhas ja turvaline ning mainimata ei saa ka jätta imelist keeltekooli, mis suutis saavutada võimatut, ehk teha vaheajal õppimise meeldivaks. Kõikidel nendel põhjustel võin ma julgelt soovitada Berliini ka kõigile neile, kes pole seda veel külastanud.Sten Erik Soomre, 11. a Keelereis IirimaaleIV perioodi vaheajal käisid üheteistkümnendikud taaskord keelereisil.  Sel korral ei olnud keelereis klassikaline. Enam kui aasta tagasi alanud Ukraina sõja tõttu ei saanud vene keele õppurid külastada Moskvat ja Peterburi. Neid inimesi on ligi 40, ka mina ise. Kuna minu lennul ehk XXIV lennul jäi ära ka kaheksanda klassi keelereis Inglismaale, otsustati vene keele õppijatele korraldada keelereis Iirimaale, õppimaks inglise keelt. Vaatan lähemalt tagasi keelereisile Iirimaale. Teistest sihtkohtadest tean pigem negatiivseid seikasid, sest millest muust ikka pärast reisi räägitakse, kui sellest, mis nihu läks või meelehärmi põhjustas. Lisaks pakun välja lahendused mõnele probleemile, mis keelereisi oskas said.Keelereis Iirimaale algas bussisõiduga Riiga ja sealt lennuga Dublinisse. Esimesel täispäeval pärast seda, kui olime eelmisel õhtul jõudnud majutuda, toimus tuur Dublinist välja. Esmalt käisime looduskaunis kohas ja pärast Kilkenny nimelises linnas. Hommikuti, esmaspäeval ja teisipäeval, toimusid linnatuurid, kolmapäeval aaretejaht, neljapäeval oli muuseumipäev ja reede hommik oli iseseisvaks linna avastamiseks.  Esmaspäevast reedeni oli meil igal päeval 13.00 – 16.00 keeltekool.Linnaprogrammist tüdinesime pisut ära, sest need olid üsna ühel marsruudil, ka aaretejaht oli samal marsruudil. Järgmisel aastal võiks olla reisi jooksul mõni linnast välja sõit rohkem. Selline sõit meeldis kõigile ning on väga heaks vahepalaks. Selline väljasõit võiks toimuda lisaks pühapäevale ka näiteks kolmapäeval.Murekoht, mis esile kerkis ja seda juba reisi alguses ning kõikides sihtkohtades, oli majutus. Siinkohal peab välja tooma kaks punkti, mis õpilased rahutuks tegid. Esmalt pered. Paljud sattusid peredesse, kus olid suitsetajad. Siit-sealt oli kuulda, et suitsetajad majutuse ajal toas ei suitsetanud. Sellest aga on vähe, lõhn jääb ikka ja mürgised mikroosakesed mööblilt ja kodutekstiililt tubade tuulutamisega ei kao. Kuulsin ka ühest juhtumist, mil suituslõhn ja toas lendlevad mikoroosakesed põhjustasid õpilasele halba enesetunnet. Siinkohal peaksid koolid, kes keelereise tellivad, tegema ettepaneku reisikorraldajatele, et kodusid kontrollitaks nõnda, et kontroll, füüsilise isiku näol, käib kodust koju ja hindab kriitiliselt kodu sobivust majutuseks. Õnneks pole tegu ülemäära raske ülesandega. Siia kõrvale ütlen igaks juhuks, vältimaks arusaama, mille kohaselt kõigil oli ebamugav, et oli ka palju toredaid peresid, näiteks pere, kelle seltsis möödus minu reis. Seal tundisn ennas üsnagi koduselt. Lisaks said soovijad olla linnapeal hommikust õhtuni nii, et polnud vaja muuks, kui magamiseks peresse minna.Iirimaa on iseeneset, eriti looduslikult, väga vahva paik, mida külastada. Reljeefil vahelduvad lauged künkad ja mäed soiste nõgudega. Seal kasvavad metsad on tänu merelisele kliimale, mis on samal laiuskraadil asuvatest teistest paikadest aastaringselt soojem, palju võimsamad kui samal laiuskraadil paiknevatel sisemaad

RAM UHKUS 2023

2019. aastal tekkis KiVa tiimil idee ja soov tunnustada meie kooli inimesi, kes on mingil moel KiVa meelsusega eriliselt silma jäänud. Tiitli nimi on inspireeritud eestlasi alati liigutavast tänuüritusest „Eestimaa Uhkus“, mis samuti tunnustab inimesi imeliste tegude eest.Imelised teod, mille eest KiVa tiim tunnustada soovib, on märkamine, hoolimine, toetamine ning kiusuvaba koolikeskkonna eest seismine.  Sel aastal annab KiVa tiim välja kolm RaM Uhkuse tiitlit: Dagmari lugu

Oleme väga uhked õpilase üle, kes märkas, et tema sõbrad on sattunud  küberkiusamise ohvriks ning otsustas seejuures sekkuda. Teades, kus koolis kiusaja käib, andis ta kiusamisjuhtumist teada võõra kooli KiVa meeskonnale, edastades tiimijuhile kõik asitõendid ja selge sõnumi, et tegemist on küberkiusamisega. Teise kooli KiVa tiimijuht võttis ühendust meie kooli KiVa õpetajaga ja teavitas antud olukorrast. Mõlemad tiimid täpsustasid looga seotud detaile ning kiusaja kooli KiVa tiim tegi vajaliku sekkumise ja kiusamine lõppes.

Meie RaM UHKUS 2023, Dagmar Pali! 4.C Tiiu lugu

Me oleme uhked Sinu üle. Oled aktiivselt sekkunud kiusamise juhtumitesse, pakkunud tuge ja loonud võimalusi õpilastele rääkida oma kogemustest, kaasates siin perekondi. Tunnustame õpetajat, kes astus õpilase kaitseks välja ning näitas üles toetust ja empaatiat. 

Meie RaM UHKUS 2023, Tiiu Maasik! Õpetajate heaolu tiim

Soovime teile väljendada oma tänu ja tunnustust selle eest, kuidas te olete seisnud õpetajate heaolu eest koolis. Teie algatus pakkuda meelerahukuu raames õpetajate toas erinevaid turgutusi lõi hubase ja rahustava keskkonna, kus õpetajad said puhata ning end laadida. See on olnud äärmiselt tänuväärne panus õpetajate vaimse tervise hoidmisesse ja heaolu toetamisse. 

Meie RaM UHKUS 2023, õpetajate heaolu tiim!

TUNNUSTUSÕHTUTE SÄRAVAD TÄHED

Õpilastel on koolielu kujundamisel väga suur roll. See, milline on kool, peegeldab paljuski seda, millised õpilased siin õpivad.Iga õpilane, kes klassi ja kooli tegemistesse oma aega, ideid ja energiat panustab, väärib siirast tänu.Mai lõpus on meil traditsioon tunnustada 6.– 12. klasside õpilasi, kes lisaks õppimisele koolis oma tegevusega silma paistavad ja väärtust loovad.Igast klassist toodi esile kolm õpilast, kes koos perega ilusale pidulikule vastuvõtule kutsuti.Oleme teie üle uhked ja täname teid kõiki kogu südamest!

Albert Johannes Rebas
Alexander William Innes Of Edingight
Alice Meigas
Alondra Ivask
Anette Zahovaiko
Anna Nalini Mody
Annabel Raamat
Anna-Grettel Merioja
Anni-Riin Agukas
Arne Kerik
Ats Saukas
Christian Koiduste
Dagmar Pali
Delisa Viljaste
Eliis Christal Hein
Emma Brit Leppoja
Emma Marie Allikmäe
Emma Sihvart
Emma Timpson
Erik Sebastian Tulve
Fred Kluge
Gert Armand Valgerist
Gustav Kuddu
Helena Laar
Helena Liis Ojassaar
Helena Liiv
Iris Iti Kruusimägi
Iti Uudam
Jaan Aleksander Port
Jaan Joonatan Pruuli
Jaanek Sildam
Johann Aleksander Alasi
Karita Murik
Karl Erik Ild
Kertu Maarja Reinsalu
Kristian Kermon
Laura Rannaväli
Liisa Arakas
Liisa Vilu
Lisa Brittany Kaju
Maarja Filippov
Maribel Leib
Marta Helena Prangel
Meribel Kuusk
Mia Sumberg
Mirelle Malle Soodla
Olena Predko
Oliver Puusepp
Oskar Prints
Patrik Kallast
Paul Aron
Ramon Gelkov
Rasmus Stefan Sarena
Sander Lillepea
Sandra Treu
Saskia Helena Britt Valgus
Stefan Rebas
Sydelle Viirand
Tanel Laansoo
Teresa Tohver
Tristan Samuel Kiisküla
Ursula Prants
Vanessa Vahkal 

PILTUUDIS

Meie kooli lapsevanematest, õpetajatest, vilistlastest ja kogukonna sõpradest koosnev Rocca al Mare Segakoor tähistas hooaja lõppu suurejooneliselt osaledes 28. mail Järvamaa laulu- ja tantsupeol “Hingesugulane”.Uue hooaja proovid algavad kooliaasta alguses ning esimene kontsert-etteaste on plaanitud juba rahvusvaheliseks muusikapäevaks 1. oktoobril.Kui soovid meiega liituda, kirjuta juba täna: mariliis.kreintaal@ramkool.edu.ee  Või tunned koori tegemiste vastu huvi, jälgi meid Facebookis >>>Koori dirigendid on Mariliis Kreintaal ning Kati PõderOled oodatud laulma! 

Koolis puhuvad saabunud kevadega uued tuuled!Sügisel algaval uuel õppeaastal asub ametisse meie uus õpilasesinduse president Mia Simone Arakas.

Suured tänud tehtud töö eest Sulle, Harri Mirme!

7. klassidel toimus üleminekueksam ja nagu meie koolis ikka viiakse see läbi looduses. Eksamil on vaja näidata oma teadmisi ja oskusi geograafias, bioloogias, kunstis ja kokanduses. Üks õpilane teatas pärast eksamit, et kui sellised ongi eksamid, siis tema ühtegi eksamit enam ei karda!

Kooliaasta on saanud läbi! Et aasta õnnestuks, on vaja enda ümber palju häid inimesi – sõpru, peresid, õpetajaid! Igaüks meist loeb! Nüüd algab suvi ja vaja on puhata ning uusi mälestusi luua! Iga suvel loodud mälestus ka loeb väga! Rõõmsat suve kogu kooliperele!

LÄHIAJA SÜNDMUSED

21. juuni 9. klasside pidulik lõpuaktus kell 12.00, 12. klasside pidulik lõpuaktus kell 17.00.
30.-31. august 6.-12. klassi õpikute laenutamine raamatukogust
1. september uue kooliaasta avaaktused
7.-8. september loodusklass ja projektipäev
9. september Meie Matk