Koduõpe

Koduõpe on õpilase võimalus kujundada iseenda õpiteed. Koduõpe ei asenda koolis õppimist, kuid ka koolist eemal õppimisel on omaette väärtus.

KODUÕPE on lapsevanema avalduse alusel kooli õppenõukogu poolt kinnitatud õppevorm, mida korraldab ja finantseerib lapsevanem. Õpitulemuste saavutamise eest vastutavad laps ja lapsevanem. Koduõppele on võimalik minna lühendatud perioodiks kui ka terveks õppeaastaks. Koduõppe avaldust terveks (ja pooleks) õppeaastaks on võimalik esitada kaks korda õppeaastas. Lühendatud perioodiks koduõppele minemise avaldus tuleb esitada vähemalt kaks nädalat enne koduõppele mineku algust.

Vanema soovil toimuvat koduõpet korraldab, finantseerib ja vastutab õpitulemuste eest lapsevanem. Kool pakub õpilasele üks kord perioodis igas õppeaines ühe konsultatsiooni. Koduõppe aluseks on aineõpetajate poolt koostatud õpiplaanid. Õpilase teadmisi kontrollitakse perioodi lõppedes (koduõppe pikemas õppevormis kaks korda aastas) koolis kohapeal. Õpilase kokkuvõtvad hinded kantakse Stuudiumi ainepäevikusse.

Kooli poolt on õpilasele toeks mentor, kes kohtub õpilasega veebi teel. Mentor pakub tuge õppetöö korraldamisel, kontrollib õpiplaani täitmist ning aitab hoida perel ja õpilasel suhet kooliga.

Koduõppeperedel on jätkuvalt võimalik saada osa kooli traditsioonidest ja väärtuskeskkonnast, osaledes kooli/klassi ühisüritustel.

Koduõppel viibival õpilasel ei katke Rocca al Mare Kooli õppemaks.
Sammud koduõppele minemiseks:
1) lapsevanem esitab kaks nädalat enne koduõppele minemist avalduse koduõppe koordinaatorile (getter.kallas@ramkool.edu.ee);
Lühendatud koduõppele minemise avalduse esitamise kuupäev I perioodiks on 19.08
II perioodiks on 17.10
III perioodiks on 18.12
IV perioodiks on 17.02
V perioodiks on 14.04.
Koduõppele vähemalt pooleks aastaks minemise avalduse esitamise kuupäev
I ja II perioodiks on 20.08 ning III-V perioodiks on 20.12.

2) koduõppe koordinaator edastab perele õppenõukogu otsuse ja infokirja enne perioodi algust;
3) õpilane kogub koolist kokku vajalikud õppematerjalid;
4) õpilane võtab koduõppe perioodi esimesel nädalal Stuudiumi kaudu ühendust oma aineõpetajatega.